Budeme potřebovat čas, výsledky se nemusí dostavit okamžitě, říká Bajc

Budeme potřebovat čas, výsledky se nemusí dostavit okamžitě, říká Bajc

4 min 6 s

Slovinec Vasja Bajc vedl českou skokanskou reprezentaci v době, kdy předváděla nejlepší výkony v novodobé historii. Jakub Janda v roli jeho svěřence vyhrál celkové pořadí Turné čtyř můstků a Světového poháru, a to jako vůbec první Čech v historii. Po patnácti letech se trenérská legenda vrací s jediným cílem – navrátit tuzemskému skokanskému sportu zašlou slávu.


Jaké to jsou pocity se po takové době vrátit k české skokanské reprezentaci?
Jsem rád, je to hezké. Jako kdybychom ty úspěchy s Jakubem Jandou udělali včera, tahle vzpomínka tedy ve mně pořád žije.

Jak vzpomínáte na zmíněnou veleúspěšnou éru českého skoku na lyžích?
Takové výsledky chce zažít každý trenér. Občas si ještě některé závody pouštím ze záznamu. Mám naději, že se může něco podobného zopakovat, pokud tedy bude mezi mnou a úsekem fungovat určitá chemie.

Co vás přesvědčilo k návratu do Česka?
Při diskuzi s vedením jsem obdržel nabídku. Chvíli jsem se rozhodoval, ale cítil jsem, že v tomto momentě mohu zde skoku pomoct. Výsledky nebyly dobré, všichni víme, že fanoušci očekávají něco jiného.

Cítíte z tohoto důvodu větší tlak?
Tlaku se nebojím, naopak ho beru jako pozitivní faktor. Ale budeme potřebovat čas, dobré výsledky se nemusí dostavit okamžitě. Čeká nás systematická práce, nicméně věřím, že se dostaneme k lepším umístěním.

Můžete už prozradit některé změny, které máte v plánu provést?
Ještě ne, musíme si sednout s trenéry a podívat se, jak jsou na tom momentálně naši skokané. Zjistit, co umí, a v čem mají naopak rezervy. Pak se rozhodneme, co bude dál.

Možná je ještě trochu brzo, ale s čím byste byl spokojen v nadcházející sezoně?
Aby se nám dařilo pravidelně bodovat ve Světovém a Kontinentálním poháru. A ať předvedené výkony dodávají motivaci nejen skokanům, ale také celému úseku.