62. ročník závodu O pohár starosty Města Rožnov p/Radh ovládl Viktor Polášek, mezi ženami triumfovala Klára Ulrichová

62. ročník závodu O pohár starosty Města Rožnov p/Radh ovládl Viktor Polášek, mezi ženami triumfovala Klára Ulrichová

4 min 28 s

Život v českých luzích a hájích se pomalu ubírá do normálu, což pociťuje i závodní kalendář českých reprezentantů ve skoku na lyžích. Tuzemská elita se o víkendu sjela do Rožnova pod Radhoštěm (K70), kde se zúčastnila tamního závodu O pohár starosty Města.


Největším lákadlem 62. ročníku závodu O pohár starosty Města Rožnov pod Radhoštěm byly elitní kategorie mužů a žen. V nich se fanouškům představily kompletní kádry českých reprezentací, které tak měly konečně možnost si poměřit síly v oficiálním skokanském podniku.

Mezi muži obhájil loňské vítězství Viktor Polášek, když si připsal skoky dlouhé 69 a 70,5 metrů. Nejvíce mu konkuroval druhý Čestmír Kožíšek, jehož pokusy s hodnotami 65 a 72,5 metrů byly v celkovém zúčtování jen o 2,9 bodu horší. Třetí příčku vybojoval Roman Koudelka, jenž doskočil do vzdáleností 67,5 a 70 metrů.

Hodnocení závodu ze strany Filipa Sakaly, čtvrtého muže výsledkové listiny: „Závodil jsem po dlouhé době, momentálně jsme v plné kondiční přípravě, takže se jednalo o velmi náročný podnik. Nicméně si z něho beru hodně pozitiv, sice ne po výsledkové stránce, ale jsem rád, že jsem to po prvním nevydařeném kole nezabalil a zvládl zmobilizovat síly do kola dalšího, ve kterém jsem předvedl slušný skok. Potvrdilo se mi, že to, na čem pracujeme s Františkem Vaculíkem a Lukášem Hlavou, má smysl.“

Klára Ulrichová (62,5 a 70,5 metrů) se oproti minulému ročníku vyhoupla o jednu pozici dopředu, stala se tak vítězkou celého podniku. Dobrou formu ukázala i Zdena Pešatová, když skočila 60 a 66,5 metrů, což ji přiřknulo stříbrnou pozici. Třetí skončila Štěpánka Ptáčková s pokusy dlouhými 56 a 66 metrů.

Juniorskou kategorii ovládl Petr Vaverka, když předvedl skoky dlouhé 69,5 s 76 metrů. Druhá pozice připadla Radku Selcerovi (dvakrát 70 metrů), třetí pak Jiřímu Konvalinkovi (73 a 66 metrů). Nejlepším dorostencem se stal David Rygl s pokusy dlouhými 73,5 a 72,5 metrů, kterého marně stíhali Daniel Škarka (70,5 a 76 metrů) a Dominik Bláha (71 a 72,5 metrů).

Kompletní výsledky k vidění ZDE