×
Janatová na Tour de Ski v TOP 30, v distanci bere své první body

31.12.2019

Zastávka Tour de Ski v italském Toblachu a Kateřina Janatová opět na bodech! V distanci volně s intervalovým startem vybojovala 29. místo a připisuje si tak své první body na této trati. Top 30 měl na dosah i Petr Knop na 32. pozici.

Rjoju Kobajaši zapsal na Turné pátou výhru v řadě, Roman Koudelka dokázal bodovat

29.12.2019

První závod letošního Turné čtyř můstků přinesl výbornou podívanou. V prvním kole se skákalo daleko a nejlepší byl Rjoju Kobajaši se slušným náskokem před Geigerem a Kraftem. Z českého dua bezpečně postoupil Roman Koudelka, naopak Viktor Polášek svůj KO souboj prohrál. Ve druhém kole se sice skokani přetahovali ve vedení a domácím fanouškům dal naději na výhru Stephan Leyhe, ale Němec se nakonec musel sklonit před Rjoju Kobajašim, jenž vyhrál o téměř deset bodů.

SP Bormio: Jan Zabystřan se blýskl 19. místem v alpské kombinaci!

29.12.2019

Bodovaný výsledek v podobě 19. místa si odváží z první alpské kombinace sezóny český reprezentant Jan Zabystřan. Připisuje si tak druhé bodované umístění v kariéře, první má z loňského Wengenu. Body do World Cup Strat List (WCSL) si ale připisuje potřetí, když bral na MS 2019 šestnáct bodů za 15. místo. Nyní mu přibyde dalších dvanáct bodů. Gratulujeme! Martina Dubovská po dobře rozjeté jízdě ve slalomu SP v Lienz před cílem spadla a závod nedokončila.

Na bodech i ve druhé etapě Tour de Ski. Ve sprintu volně se dařilo Janatové s Novákovou

29.12.2019

Češi na Tour de Ski opět na bodech! Po skvěle zajeté kvalifikaci sprintu volně získala Kateřina Janatová v rozjížďkách 18. místo, čímž dosáhla na své životní maximum. Do nejlepší třicítky se znovu probojovala také Petra Nováková na 28. příčce.

Koudelka zářil v kvalifikaci, postoupil i Polášek. Vyhrál Stefan Kraft

28.12.2019

Zřejmě nejlepší skok sezony. Přesně tak se prezentoval Roman Koudelka, který v kvalifikaci na úvodní závod Turné čtyř můstků dlouho vedl a nakonec obsadil dvanácté místo! Do prvního kola postoupil také Viktor Polášek, naopak Filip Sakala a Čestmír Kožíšek skončili těsně za postupovou padesátkou. Kvalifikaci v Oberstdorfu vyhrál Rakušan Stefan Kraft. V KO systému vyzve Polášek Poláka Kota a Koudelka změří síly s Američanem Bicknerem.

Češi berou na Tour de Ski první body

28.12.2019

Úvodní etapa Tour de Ski ve švýcarském Lenzerheide přinesla hned třem českým závodníkům umístění v nejlepší třicítce. Na distanci volně se do ní probojovali Petra Nováková na 23. pozici, zatímco Kateřina Razýmová s Michalem Novákem získali shodně 26. příčku.

Na Turné čtyř můstků nominováni Koudelka, Polášek, Sakala a Kožíšek

25.12.2019

Tradiční Turné čtyř můstků, které je jedním z vrcholů této sezony, se kvapem blíží. Celá série závodů bude zahájena 28. prosince v německém Oberstdorfu a česká reprezentace vyšle do bojů o úspěch prověřený kvartet skokanů.

Běžce na lyžích čeká legendární Tour de Ski

26.12.2019

Již čtrnáctý ročník etapového závodu Tour de Ski bude zahájen 28. prosince ve švýcarském Lenzerheide a potrvá až do 5. ledna, kdy ve Val di Fiemme vyvrcholí legendárním výjezdem do sjezdovky. Během celého podniku závodníky čeká i několik etap v italském Toblachu.

Nové kombinézy? Nejlepší, jaké jsme kdy měli, shodují se reprezentanti

23.12.2019

Tak trochu předčasný vánoční dárek dostali čeští běžci na lyžích. Od Světového poháru ve švýcarském Davosu se na vrcholných mezinárodních akcích prohánění ve zbrusu nových reprezentačních kombinézách. České závodníky nyní na trati hledejte v oproti minulosti trochu netradiční barevné kombinaci, ve které dominuje černá.

Kryštof Krýzl se zranil a bude několik týdnů na svazích chybět

21.12.2019

Aby toho nebylo málo, tak po dobře rozjeté Gabriele Capové, pro kterou letošní sezóna skončila minulou neděli na SP ve Sv. Mořici přetrženým předním zkříženým vazem, se při tréninku v italském Pfelders zranil Kryštof Krýzl. Jeho zranění kotníku naštěstí nemá tak rozsáhlý dopad, ale několik týdnů se na lyže nepostaví.

Sdruženářské loučení s letošním rokem v Ramsau: Opět vítězný Riiber a Portyk s Pažoutem s bodovým přídělem

22.12.2019

Druhý závod Světového poháru v severské kombinaci v Ramsau, který se uskutečnil v neděli 22. prosince, vrátil scénář opět do podoby z počátku sezony. Vítězem se stal po sobotním „zaváhání“ lídr celkového pořadí Jarl Riiber před svým krajanem Jörgenem Grabaakem, na Němce Vinzenze Geigera zbylo třetí místo. Oba svěřenci trenéra Marka Šablatury získali v posledním letošním dějství body – Tomáš Portyk (na snímku) dojel do cíle 25., Ondřej Pažout hned za ním, čímž si vylepšil své dosavadní maximum ve Světovém poháru.