×
Talentovaná boulařka Coufalová si dojela pro první stupně vítězů kariéry. Na EP v Tignes byla stříbrná

05.02.2020

Český tým boulařů se v úterý vrátil z francouzského Tignes a domů přivezl medaili za druhé místo v disciplíně dual moguls. O historické umístění se postarala šestnáctiletá Eliška Coufalová z Liberce poté, co si v pondělním závodě třemi po sobě rychle jdoucími vítěznými jízdami vybojovala účast v jízdě o zlato. Až tam ji zastavila Anastassiya Gorodko z Kazachstánu.

Nikol Kučerová po sedmém místě: Do TOP 10 chci být pokaždé

04.02.2020

Téměř dva roky a dohromady osmnáct závodů Světového poháru čekala skicrossařka Nikol Kučerová na umístění v TOP 10. Povedlo se to až o víkendu ve francouzském Megeve, kde česká jednička skončila sedmá. „Čekají nás ještě dva podniky SP. Chtěla bych v nich navázat na poslední výsledek a jít do semifinále. Do TOP 10 chci ale pochopitelně pokaždé,“ říká.

Třetí ročník LYŽUJ LESY odstartoval v NMNM. Ve Vysočina Areně závodilo 170 dětí

05.02.2020

V Novém Městě na Moravě odstartoval třetí ročník seriálu náborových závodů pro děti základních škol LYŽUJ LESY. Do Vysočina Areny si přišlo vyzkoušet běžecké lyžování a zazávodit si v trati plné umělých překážek 171 dětí. Ti se za dohledu olympijských medailistů Dagmar Hromádkové a Martina Koukala museli kromě nástrah na trati popasovat i s pravým zimním počasím.

Okruhy nebudou, organizátoři ČEZ Jizerské 50 se dočkali sněhu a připravují celou trasu

05.02.2020

Prosby tisíců běžkařů a pořadatelů 53. ročníku ČEZ Jizerské 50 byly vyslyšeny. Díky sněhové nadílce posledních dní se víkendové závody budou moci uskutečnit na většině míst původních tras. Tím se ruší rezervace do okruhů, každý účastník vyrazí na trať podle původního časového harmonogramu.

Na Dolní Moravě se Evropský pohár ve skicrossu ani snowboardcrossu 2020 neuskuteční

03.02.2020

Vzhledem k aktuálním sněhovým podmínkám a výhledu počasí pro nadcházející období došlo ke zrušení mezinárodních závodů v areálu Dolní Morava. V první polovině února se tam měly během dvou víkendů konat Evropské poháry skicrossařů a snowboardccrossařů.

Paráda! Ester Ledecká zajela v Rusku 10. místo v super-G!

02.02.2020

Skvělá zpráva přichází z Rosa Khutor. Ženy se po několika dnech, kdy se kvůli počasí systematicky rušily všechny sjezdy, dočkaly závodu v super-G. Pro naši Ester Ledeckou to byl skvělý den. Zajela v SG své svěťákové maximum v podobě 10. místa. Gratulujeme!

Poslední tituly rozdány! Razýmová a Rypl mistry republiky na distanci klasicky

02.02.2020

Mistrovství České republiky v běhu na lyžích dospělých a dorostu uzavřela distance klasicky s hromadným startem. Poslední tituly v Novém Městě na Moravě vybojovali Miroslav Rypl a Kateřina Razýmová. „V rámci možností pořadatelé udělali maximum a byly to pěkné závody,“ pochvalovala si organizaci Razýmová.

Seefeld Triple sdruženářů kořistí dominátora Riibera, Tomáš Portyk vydřel 25. místo

02.02.2020

V závěrečném dílu seriálu Světového poháru v severské kombinaci Seefeld Triple v neděli 2. února dovršil dvaadvacetiletý norský mladík Jarl Riiber svou dominanci v této sezoně. Třetím triumfem v této prestižní sérii získal nejen celkové prvenství, ale také jedenácté vítězství v této sezoně! Tomáš Portyk (na snímku) v běžecké části individuálního závodu HS109/15 km příkladně zabojoval a z třicáté příčky po skoku se dokázal zlepšit na 25. pozici. Škoda, že mu v Seefeldu „neulétl“ alespoň jeden ze skoků – určitě mohl pomýšlet na ještě lepší umístění.

Návrat do TOP 10! Nikol Kučerová byla v Megeve sedmá

01.02.2020

Nejlepší výsledek od loňského mistrovství světa si ve francouzském středisku Megeve připsala skicrossařka Nikol Kučerová. Česká reprezentantka pronikla do malého finále, obsadila sedmé místo a v rámci Světového poháru se po téměř dvou letech vrátila do elitní desítky.

Roman Koudelka zaznamenal v Sapporu nejlepší výsledek v sezoně – šesté místo!

01.02.2020

Dvě povedená kola = nejlepší výsledek v probíhajícím ročníku. Roman Koudelka na svém oblíbeném můstku v Sapporu totiž skončil na šestém místě a překonal tak své maximum letošní sezony, osmé místo v Ga-Pa. Další čeští skokani nebodovali, Viktor Polášek byl na 32. místě a Vojtěch Štursa skončil čtyřicátý. Větrná loterie se stala osudnou Rjoju Kobajašimu, který po prvním kole vedl, ale nakonec byl až šestnáctý a vyhrál tak jeho krajan Jukija Sato.

„Mistr“ Novák vítězem i druhého závodu MČR, distanci dominovala také Razýmová

01.02.2020

Distancí volně s intervalovým startem pokračovalo mistrovství České republiky v běhu na lyžích dospělých a dorostu. V Novém Městě na Moravě si svým suverénním výkonem znovu přijel pro vítězství Michal Novák. Po stříbru v pátečním sprintu volně se dočkala prvenství Kateřina Razýmová.

V Harrachově proběhla schůzka zástupců Svazu lyžařů ČR s novým vedením města

31.01.2020

Ve čtvrtek odpoledne se v Harrachově zástupci Svazu lyžařů ČR, jeho odborných úseků skoku na lyžích a severské kombinace, nového vedení města, Bucharova spolku a Sportovního areálu Harrachov domluvili na součinnosti při obnově tamního skokanského areálu.