×
Rjoju Kobajaši potřetí v sezoně vítězně, bodovali Koudelka i Polášek

02.12.2018

Lídr světového poháru Rjoju Kobajaši zaznamenal své třetí letošní vítězství, když ve druhém podniku v Nižném Tagilu rozdrtil zbytek startovního pole. Sympatické sedmnácté místo vybojoval Roman Koudelka, o pět příček pod ním se umístil Viktor Polášek.

Ester Ledecká vybojovala ve druhém sjezdu v Lake Louise 10. místo!

01.12.2018

Parádní výsledek je na světě! Česká reprezentantka Ester Ledecká ve druhém sjezdu v Lake Louise předvedla bojovný výkon, díky němuž se prosadila na desáté místo. Jedná se o její druhý nejlepší výsledek kariéry ve Světovém poháru. Gratulujeme! Zvítězila stejně jako první den Nicole Schmidhoferová (AUT) před krajankou Cornelií Hütterovou a Švýcarkou Michele Gisinovou.

Minitour v Lillehammeru završily triumfy domácích. Razýmová skončila 48.

02.12.2018

Závěr minitour Světového poháru v norském Lillehammeru ovládli domácí závodníci. Nedělní stíhačky na 10 a 15 kilometrů klasicky vyhráli Therese Johaugová a Didrik Tönseth. Oslabená česká reprezentace nebodovala. Nejlepší umístění si připsala Kateřina Razýmová, která skončila na 48. pozici.

Forfang slaví třetí triumf kariéry, Koudelka byl třiadvacátý

01.12.2018

Norský reprezentant Johann Andre Forfang opanoval čtvrtý individuální podnik letošní sezony světového poháru. V ruském Nižném Tagilu byl po prvním kole na třetím místě, ale výborným výkonem ve finále závodu vyskočil na nejvyšší stupínek. Nejlepším Čechem byl třiadvacátý Roman Koudelka.

Michal Novák v Lillehammeru zlomil lyži. Petra Nováková kvůli zranění odjíždí domů

01.12.2018

Minitour v rámci Světového poháru běžců na lyžích v Lillehammeru pokračovala v sobotu distančními závody volným stylem. Na start už se nepostavila Petra Nováková, která kvůli svalovému zranění odcestuje zpět do České republiky. Smůlu si vybral také její bratr Michal Novák, jenž slušně rozjetý závod nedokončil kvůli zlomené lyži. Zbylá česká trojice na body nedosáhla. Kateřina Razýmová byla 52., Petr Knop skončil na 65. místě a Adam Fellner o dalších patnáct příček za ním.

Ester Ledecká zahájila sezónu 21. místem ve sjezdu v Lake Louise

30.11.2018

Druhou českou alpskou lyžařkou, která v novém ročníku Světového poháru získává body do SP je Ester Ledecká. Po Gabriele Capové, která si připsala dvanáct bodů za 19. místo ve slalomu v americkém Killingtonu dnes Ester Ledecká vybojovala deset bodů za 21. místo ve sjezdu v kanadském Lake Louise. Jedná se o její patnácté bodované umístění v kariéře.

Kvalifikaci skokanů vyhrál Žyla, Koudelka byl třináctý, postupují i Polášek a Kožíšek

30.11.2018

Tři ze čtyř českých skokanů postoupili do sobotního hlavního závodu v Nižném Tagilu. Nejlépe si vedl Roman Koudelka, který byl po svém skoku čtvrtý a v další části ho překonalo jen dalších devět skokanů. Postup si zajistil i Viktor Polášek, chvilku a úspěšně musel čekat také Čestmír Kožíšek. Bohužel poprvé v sezoně bude v prvním kole chybět Lukáš Hlava. Vítězem se stal polský skokan Piotr Žyla před lídrem světového poháru Rjoju Kobajašim.

Napodruhé už to vyšlo! Eva Samková ovládla Evropský pohár na Pitztalu

29.11.2018

Na druhý pokus už to vyšlo náramně. Eva Samková po středečním čtvrtém místě tentokrát v rámci Evropského poháru na Pitztalu nedala soupeřkám šanci a připsali si první triumf nové sezony.

Paráda! Gabriela Capová boduje 19. místem ve slalomu v Killingtonu!

25.11.2018

První body v Světovém poháru v sezóně 2018/2019 vybojovala pro český tým alpských lyžařů Gabriela Capová. Ve slalomu v americkém Killingtonu zajela se silným nachlazením perfektní 19. místo. Gratulujeme! Zvítězila domácí Mikaela Shiffrinová, druhé místo putuje na Slovensko zásluhou Petry Vlhové a na třetí pozici se druhým kolem probojovala švédská olympijská vítězka Frida Hansdotterová.

Druhý závod SP sdruženářů v Ruce: Česká štafeta doběhla pátá

25.11.2018

Druhé dějství Světového poháru v severské kombinaci ve finském areálu Ruka patřilo v neděli 25. listopadu závodu štafet HS142/4x5 km. Do jeho výsledku promluvila nejen forma aktérů, ale také několik diskvalifikací. Favorizovaní Němci si suverénním vítězstvím spravili chuť z poněkud rozpačitého startu svých hvězd v individuální soutěži. Velice sympatický výkon však podalo také české kvarteto ve složení Jan Vytrval (na snímku), Tomáš Portyk, Lukáš Daněk a Ondřej Pažout, které skončilo celkově na lichotivé páté pozici a nechalo za sebou i silné týmy Francie či Finska.

Kobajaši dominoval i v neděli, Koudelka byl sedmnáctý

25.11.2018

Japonský závodník Rjoju Kobajaši si ve finské Ruce připsal víkendový double. Po sobotní výhře v neděli jednoznačně deklasoval všechny své soupeře a i díky vyrovnanému rekordu můstku si upevnil vedení v celém seriálu světového poháru. Z českých reprezentantů bodoval jen sedmnáctý Roman Koudelka.

Šárka Pančochová znovu v Top 10! V pekingském Big Airu byla osmá

26.11.2018

Šárka Pančochová navázala na vydařený vstup do sezony. Po šestém místě z italské Modeny si česká freestyle snowboardistka připsala umístění v Top 10 také na Světovém poháru v Pekingu. Na ohromné konstrukci uprostřed Národního stadionu v čínské metropoli vybojovala osmou příčku. O čtyři místa za ní skončila Kateřina Vojáčková.