×
První den OPA Cupu v Novém Městě přinesl tři medaile! Ve sprintu řádili Holíková, Černý a Novák

04.01.2019

Hned první den Evropského poháru OPA v Novém Městě na Moravě přinesl domácím barvám tři cenné kovy. V úvodním sprintu klasicky shodně vybojovali stříbro junioři Zuzana Holíková a Ondřej Černý, další stupně vítězů pak do české sbírky přidal mezi muži Michal Novák. Z žen se nejvýše umístila Petra Hynčicová, která pronikla až do semifinále a obsadila celkovou sedmou příčku.

Krásné druhé místo! Romana Koudelku porazil v kvalifikaci v Innsbrucku jen Rjoju Kobajaši

03.01.2019

Pouze jasný lídr světového poháru a průběžně vedoucí muž Turné čtyř můstků Rjoju Kobajaši dokázal porazit Romana Koudelku v kvalifikaci v Innsbrucku. Český reprezentant byl po svém skoku jasně první, když bez podpory větru předvedl 124,5 metrů, přičemž Japonec dal o dva metry více. Čeští skokani budou v prvním kole na Bergiselu skákat ve třech, spolu s Koudelkou prošli dále také Viktor Polášek a Čestmír Kožíšek.

V Novém Městě vypukne Evropský pohár. Na startu i většina české reprezentace

03.01.2019

Nové Město na Moravě hostí další svátek zimních sportů. Vysočina Aréna bude od pátku 4. ledna do neděle 6. ledna dějištěm 81. ročníku závodu o Zlatou lyži, který je tentokrát součástí Evropského poháru OPA. Ve druhém nejprestižnějším seriálu běžeckého lyžování se na domácí půdě představí většina české seniorské i juniorské reprezentace.

Toyota je novým hlavním partnerem Svazu lyžařů ČR

02.01.2019

Novým hlavním partnerem Svazu lyžařů České republiky se od začátku roku 2019 stává společnost Toyota Central Europe-Czech. Svaz lyžařů tak po čtyřech letech mění partnera z oblasti automobilového průmyslu a s ním také flotilu vozů.

Fantazie! Roman Koudelka byl v Ga-Pa na skvělém čtvrtém místě, vyhrál opět Rjoju Kobajaši

01.01.2019

Jestliže první závod v Oberstdofru byl hodně dramatický a Rjoju Kobajaši vyhrál před Markusem Eisenbichlerem o čtyři desetiny bodů, na pořádnou zápletku bylo zaděláno i po prvním kole v Ga-Pa. Japonský samuraj totiž vedl před Němcem o pouhé dvě desetiny. Výborně se dařilo Romanu Koudelkovi, jenž držel páté místo. Ale to nebylo z jeho strany vše. Český skokan ukázal ve finále třetí nejlepší skok, kterým se posunul ještě o jednu příčku výše na čtvrtou pozici! První místo dokázal udržet Kobajaši, který opět vyhrál před Eisenbichlerem a Turné vede s náskokem 2,3 bodů. Roman drží před rakouskou částí, která začne čtvrteční kvalifikací v Innsbrucku, výborné průběžné páté místo!

Na Tour de Ski ve Val Müstair nejlépe z Čechů Schützová

01.01.2019

Novoroční závod Tour de Ski ve švýcarském Val Müstair nepřinesl českému týmu další body. V náročném dlouhém sprintu volně zvítězila Švédka Stina Nilssonová časem 3:30,52. Nejvýše z Čechů se umístila Sandra Schützová na 40. pozici.

Roman Koudelka v kvalifikaci opět v desítce, další tři čeští skokani nepostoupili. Vyhrál Kubacki

31.12.2018

Kvalifikace na druhý závod Turné čtyř můstků se nejvíce povedla polskému skokanovi Dawidu Kubackému, který se do vedení dostal před poslední desítkou skoků a nikdo z Top Ten ho nedokázal sesadit. České barvy v kvalifikaci bohužel držel pouze Roman Koudelka, který na svém oblíbeném můstku předvedl 132,5 metrů a skončil sedmý. Lukáš Hlava, Čestmír Kožíšek ani Viktor Polášek postoupit nedokázali. Na Nový rok vyzve Koudelka v K-O systému domácího Severina Freunda.

Legendární trenér skokanů na lyžích Zdeněk Remsa slaví 90. narozeniny

29.12.2018

Co řekl, to platilo, zároveň s ním byla velká legrace. Tak na tréninky pod ním vzpomínají snad bez výjimky všichni jeho svěřenci. Zdeněk Remsa, legendární trenér skokanů na lyžích a strůjce mnoha úspěchů včetně zlaté olympijské medaile Jiřího Rašky, slaví 90. narozeniny.

Na Turné je důležité být vpředu, což při malých bodových rozdílech jsem, hlásí Koudelka

30.12.2018

Vydařený první závod pro české barvy. Roman Koudelka se pátým nejlepším skokem finálového klání posunul na jedenácté místo s malým rozdílem na pátého Dawida Kubackiho. Viktor Polášek byl při své první účasti v hlavním závodu v Turné na bodech. „Svůj skok jsem předvedl až ve druhém kole. Těším se teď na další závod do Ga-Pa,“ říká po Oberstdorfu Roman a trenér David Jiroutek je spokojený jak s ním, tak s premiérou Viktora Poláška. Další závodníci si cenili atmosféru v Audi Areně, kterou vyzdvihl třeba i Rakušan Stefan Kraft.

Hned tři čeští závodníci si na úvod Tour de Ski připisují první body

29.12.2018

První podnik Tour de Ski v italském Toblachu přinesl hned tři umístění mladých českých závodníků v TOP 30. Ve sprintu volně zabodoval jako jediný z mužů Jan Pechoušek na 25. místě. Z žen se povedlo branami kvalifikace projít Tereza Beranové, která obsadila celkovou 26. pozici, a Kateřině Janatové, jež skončila na 29. místě.

Češi odjíždějí na Tour de Ski, bez účasti Novákových

27.12.2018

Běžci na lyžích ve čtvrtek odcestovali do italského Toblachu, kde v sobotu odstartuje prestižní seriál závodů Tour de Ski. Česká reprezentace se tentokrát obejde bez tahounů týmu - sourozenců Novákových. Petra Nováková se stále pere s přetrvávajícími zdravotními problémy, zatímco její bratr Michal upřednostnil přípravu k blížícímu se mistrovství světa do 23 let.

Vánoční zlato! Eva Samková si v druhém závodu v Cervinii dojela pro vítězství

22.12.2018

Eva Samková má na začátku sezony velkou formu. Česká snowboardcrossařka po pátečním druhém místě v sobotu na Světovém poháru v Cervinii nepoznala přemožitelku a připsala si na své konto první vítězství v aktuálním ročníku.