×
Bronz! Alpská kombinace v Crans Montaně přinesla Ester Ledecké další stupně vítězů

23.02.2020

Ester Ledecká si připsala další velký výsledek v už tak úspěšné sezoně. Výbornou formu, kterou se během prodlouženého víkendu prezentovala na Světovém poháru v Crans Montaně, přetavila v další stupně vítězů. V závěrečné alpské kombinaci vybojovala ve švýcarském středisku třetí místo a potřetí v sezoně vystoupala na stupně vítězů.

Znovu v TOP 10! Nikol Kučerová skončila v Sunny Valley osmá

23.02.2020

Nikol Kučerová podruhé v řadě pronikla ve Světovém poháru skicrossařek do nejlepší desítky. Česká reprezentantka na podniku v ruském středisku Sunny Valley znovu prošla až do malého finále a celkově obsadila osmou příčku. V elitním seriálu skicrossařů je na programu už jen jediný závod, finále se pojede v polovině března ve Švýcarském Veysonnaz.

Výborně! Štěpánka Ptáčková obsadila v Ljubnu 24. místo a získala nejlepší umístění v kariéře SP

23.02.2020

České skokanky na lyžích navázaly na sobotní vydařený týmový závod, kdy ve velké konkurenci obsadily vynikající sedmé místo. Nedělní individuální závod na středním můstku v Ljubnu totiž přinesl českému ženskému skoku zásluhou Štěpánky Ptáčkové po téměř roce další bodový zisk do světového poháru. Sedmnáctiletá česká skokanka totiž prošla do finále z 24. místa a nakonec ho udržela, čímž vyskákala nejlepší příčku ve světovém poháru v kariéře. Závod ovládla Norka Maren Lundbyová.

Ledecká ve druhém sjezdu v Crans Montaně na skvělém 5. místě

22.02.2020

Ester Ledecká se válí ve sjezdu Světového poháru dál. Druhý závod v Crans Montaně zvládla na výborné 5. místo. Jedná se o její čtvrtý nejlepší výsledek sezóny i kariéry. V pořadí disciplíny jí v SP nadále patří druhé místo. Malý křišťálový glóbus za sjezd si dnes - jeden závod před koncem sezóny - zajistila Švýcarka Corinne Suterová. Kryštof Krýzl v japonské Naebě při svém letošním prvním startu v SP z 35. místa v obřím slalomu nepostoupil o pár desedin do druhého kola.

Ester Ledecká se 11. místem v prvním sjezdu v Crans Montaně posunula na 2. místo v hodnocení sjezdu SP

21.02.2020

Další vynikající výsledek na kontě Ester Ledecké. V prvním sjezdu ve švýcarské Crans Montaně, který byl náhradou za zrušený závod v Krásné Poljaně, zajela 11. místo a oskočila z třetího na druhé místo v hodnocení disciplíny ve Světovém poháru. Závod vyhrála domácí Lara Gut Behrami před týmovou kolegyní Corinne Suterovou, která si upevnila pozici vedoucí závodnice na celých 120 bodů. Třetí skončila Rakušanka Stephanie Venierová.

Rasnov se stal kořistí Karla Geigera, Roman Koudelka bodoval

21.02.2020

Výborný závod byl k vidění v rumunském Rasnově, který aktuálně hostí závody na středním můstku. První klání vyhrál Karl Geiger, který udržel průběžné vedení po prvním kole. Z českého kvarteta dosáhl na body pouze Roman Koudelka, který skončil na 27. pozici.

Novák ve čtvrté etapě Ski Tour poprvé vyšel bodově naprázdno. Vítězi Bolshunov a Johaugová

20.02.2020

Ve čtvrté etapě Ski Tour museli závodníci zdolat přejezd o vzdálenosti 34 kilometrů ze Storlienu do Merakeru. O vítězství se již tradičně nenechala připravit Therese Johaugová, nadvládu Norům nedopřál Rus Alexander Bolshunov. Český reprezentant Michal Novák obsadil 56. pozici.

Na Ski Tour oba Češi na bodech! Ve sprintu do sjezdovky byla Janatová 21. a Novák 25.

18.02.2020

Michal Novák drží na skandinávské Ski Tour stoprocentní bilanci. V dosavadních třech závodech se pokaždé dostal na body. Tentokrát se mezi elitní třicítku probojovala i Kateřina Janatová. Třetí etapa nabídla v rámci Světového poháru unikátní záležitost - sprint do sjezdovky. Janatová v Aare vybojovala 21. místo, Novák skončil pětadvacátý.

Roman Koudelka v Kulmu nepříjemně spadl, naštěstí je v pořádku. Finálové kolo bylo před koncem zrušeno, vyhrál Kraft

16.02.2020

Druhý závodní den v Kulmu nabídl výbornou leteckou podívanou. Z kvalifikace prošel z českých skokanů Roman Koudelka, který byl po prvním kole pětadvacátý a druhé kolo mu vyšlo také výborně, jenže bohužel neustál dopad a nepříjemně spadl. Po chvíli se zvedl a bude v pořádku. První kolo vyhrál Stefan Kraft a mezi nejlepšími pěti nebyly velké rozdíly. Konec závodu se kvůli větrným podmínkám natahoval a před posledními třemi skokany finále – Kraftem, R. Kobajašim a Zajcem – bylo celé druhé kolo zrušeno. Vyhrál tak Stefan Kraft.

Novák bere na Ski Tour první body, v Östersundu skončil 29.

15.02.2020

První ročník Ski Tour 2020 zahájil v Östersundu závod na 10/15 kilometrů volnou technikou s intervalovým startem. České barvy v něm hájili dva reprezentanti Kateřina Janatová a Michal Novák. Na body se však podařilo dosáhnout 29. místem pouze Michalovi Novákovi, výkon Kateřiny Janatové stačil na 37. pozici.

Junioři zazářili na Evropském poháru snowboardistů. Salač byl v Big Airu druhý, Hroneš čtvrtý

15.02.2020

Skvělý výsledek zaznamenali čeští junioři na Evropském poháru freestyle snowboardistů. Na Big Airu v polském středisku Kotelnica Bialczanska Kristián Salač a Jakub Hroneš dlouho dominovali a drželi se na prvním a druhém místě. Nakonec Salač skončil stříbrný a Hroneš čtvrtý.