Životní výsledek Michala Nováka! Na SP ve Falunu bere 13. místo

4 min 28 s

Klasický sprint ve švédském Falunu se zadařil na jedničku Michalovi Novákovi. Ten si po suverénní jízdě v kvalifikaci dojel ve čtvrtfinále pro 13. pozici a připisuje si tak nejlepší výsledek ve Světovém poháru. „Byla to dnes opravdu zábava, to vše podtrhla vysoká návštěvnost diváků,“ užil si atmosféru sobotního sprintu Novák.

Výbornou jízdu v kvalifikaci sprintu klasicky předvedl Michal Novák a z postupového 16. místa si pak ve čtvrtfinále ještě o několik pozic polepšil na 13. příčku. Ve Falunu si tak vyjel doposud nejlepší výsledek ve Světovém poháru. „Dnešní kvalifikace se vcelku povedla, dobře jsem si rozložil tempo a měl jsem skvělé lyže na stoupání i na sjezd. Výbornou práci odvedl servis i co se týče lyží pro čtvrtfinále,“ řekl po závodě Novák. „U rozjížděk stále vnímám nějaké věci na zlepšení, i tak ale u sebe vidím posun. Do toho mi dneska přálo i trochu štěstí,“ narážel na diskvalifikaci Nora Eirika Brandsdala, díky kterému se v rozjížďce posunul na třetí místo. „Byla to dnes opravdu zábava, to vše podtrhla vysoká návštěvnost diváků. A vlastně je to asi i můj nejlepší výsledek ve Světovém poháru, takže paráda,“ radoval se Novák.

Reprezentant Luděk Šeller skončil na 46. příčce. Jako jediná Češka se na startu klasického sprintu představila Petra Hynčicová. Neprobojovala se však kvalifikací a skončila na 44. pozici.

Vítězem klasického sprintu se stal Nor Paal Golberg před svým krajanem Erikem Valnesem, trojici nejlepších uzavřel Rus Alexander Bolshunov. Mezi ženami byla nejrychlejší Švédka Linna Svahnová, stříbrná skončila Ruska Natalia Nepryaeva a na bronz dosáhla Švédka Jinna Sundlingová.

V neděli se na závěr podniku Světového poháru ve švédském Falunu uskuteční distance volnou technikou. Vzhledem ke sněhovým podmínkám se z původních 15/30 kilometrů dlouhé trati s intervalovým startem musela trať nejen zkrátit, organizátoři navíc rozhodli, že bude start hromadný. Do nedělní distance nastoupí pětice Čechů, a to Kateřina Razýmová, Petra Hynčicová, Michal Novák, Petr Knop a Adam Fellner.