×
Trenér Franc o kempu v Livignu: Sportovcům dáváme možnost výběru

Trenér Franc o kempu v Livignu: Sportovcům dáváme možnost výběru

01.08.2018

Na první část šestnáctidenního kempu se vydala reprezentace běžců na lyžích do italského Livigna. Pod vedením trenérů Vasila Husáka, Jana France a Ilkky Jarvy tak absolvují první přípravu ve vyšší nadmořské výšce v této sezoně. Po osmi dnech se celý tým přesune z Livigna do nedaleké Santa Cateriny.

První polovinu soustředění tráví reprezentace běžců na lyžích v italském Livignu, které je vyhlášené perfektními podmínkami pro těžké tréninky. Na kolečkové lyže český tým využívá stezku vedoucí kolem Livigna spolu s výjezdy na jednotlivé vrcholy. „Pojedeme také na známé kopce z Giro d’Italia, jako je Passo dello Stelvio či Passo di Gavia,“ řekl trenér žen Jan Franc.

Sportovci chodí v rámci soustředění také na horské túry. Pro silový trénink pak využívají místní posilovnu, která je velmi kvalitně vybavena. „Kemp začíná pozvolna, nacházíme se ve výšce mezi 1800-2000 m.n.m. a je proto nezbytné, aby se tělo adaptovalo na vysokohorské prostředí. Každý může vysokohorské podmínky snášet jinak. Musíme proto reagovat na pocity sportovců a případně upravit tréninkový plán,“ vysvětlil Franc. „Zatím to nebylo potřeba. V lehčích odpoledních trénincích ale dáváme sportovcům možnost výběru. Každý trénuje tak dlouho, na co se cítí, a to v rozmezí 1-2,5 hodin,“ dodává Franc. Na kemp bude navazovat další vysokohorská příprava, která proběhne v říjnu opět v Livignu.Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři