×
Teplický trenér Cingl o tréninku s reprezentací: Byla to propagace běžeckého lyžování

Teplický trenér Cingl o tréninku s reprezentací: Byla to propagace běžeckého lyžování

23.07.2018

Velmi motivační zážitek mají za sebou mladší dorostenky oddílů běžeckého lyžování Lokomotiva Teplice a TJ Baník Osek. Na Cínovci se zúčastnily společného tréninku s několika členkami reprezentačního družstva. Na kolečkových lyžích tak měly příležitost si vyzkoušet, jak české reprezentantky trénují.

Prvním impulzem k setkání byla zpráva, že je několik členek reprezentace spolu s trenérem Janem Francem na soustředění na krušnohorském Cínovci. „A pak už to šlo ráz na ráz – telefonát s trenérem Honzou Francem, rychlá domluva a během pár dní stály tři reprezentantky a sedm dorostenek s jedním dorostencem společně na kolečkové dráze,“ popisoval počátky celé akce teplický trenér Miroslav Cingl. 

Místní dorostenky dostaly příležitost odjet trénink se svými staršími kolegyněmi úplně celý – zúčastnily se zapracování, hlavní části i závěrečného vyjetí. Nyní si již mohou udělat představu o tom, jak vypadá dospělé lyžování. „Trénink nebyl fyzicky úplně nejnáročnější, ale byl pestrý a zábavný. Dorostenky na něm hlavně nebyly pouze do počtu. Honza Franc se jim věnoval, vysvětloval techniku i individuálně poradil, co a jak zlepšit,“ pochvaloval si přístup reprezentačního trenéra Cingl.

Mladé lyžařky tak okusily „vyšší dívčí“ tréninkovou úroveň. O prázdninách budou bezpochyby trénovat s větší chutí. „Snad si to užily i reprezentantky. Všechny byly vstřícné, v pohodě a kamarádské. Hodně díků patří Honzovi Francovi, že místním klubům takovou akci umožnil. Jednalo se o propagaci závodního lyžování v té nejlepší podobě,“ ocenil přístup reprezentačního trenéra žen Cingl.Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři