×
Reprezentace
Dva závodníci v TOP 10! Sprint na MS do 23 let se nejvíce podařil Novákovi a Beranové

21.01.2019

Hned dvě česká umístění v elitní desítce přinesl úvodní sprint šampionátu závodníků do 23 let ve finském Lahti. Shodně až do semifinále se dostali Michal Novák a Tereza Beranová. Novák skončil celkově osmý, Beranová brala desátou příčku.

V úvodním sprintu MSJ nejlépe patnáctá Holíková. Černému nadějný závod zhatila ukopnutá hůl

20.01.2019

Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let ve finském Lahti odstartovaly klasické sprinty juniorské kategorie. Nejlepší z české výpravy běžců na lyžích byla Zuzana Holíková, která obsadila 15. místo. Velkou smůlu si na úvod vybral Ondřej Černý, který z kvalifikace postoupil z fantastického pátého místa, ve čtvrtfinále ale přišel o hůlku a s ní také o možnost bojovat o nejvyšší příčky.

Další body pro Razýmovou! Na SP v Otepää vybojovala 19. místo

20.01.2019

Umístění v TOP 20 pro Kateřinu Razýmovou! Na Světovém poháru v estonském Otepää česká běžkyně na lyžích obsadila v klasické distanci 19. pozici. „Samozřejmě jsem za tento výsledek šťastná, ale člověk chce vždycky trochu víc,“ přiznala po závodě Razýmová.

Ve sprintu na SP v Otepää Češi nebodovali

19.01.2019

Sprint klasicky na Světovém poháru v Otepää nepřinesl českým závodníkům další body. Nejlépe se umístila Petra Hynčicová na 35. pozici. Mezi muži si slibně počínal Luděk Šeller, který se prvním mezičasem prohnal na vítězné pozici, postupně však klesl na konečné 38. místo.

Na SP v Otepää se po delší pauze představí Nováková

18.01.2019

Po etapovém závodě Tour de Ski pokračuje Světový pohár v estonském Otepää. Po delší odmlce z důvodu zdravotních problémů se opět na start závodu postaví Petra Nováková. „Už potřebuji závodit, sama cítím, že je relativně půlka zimy v háji, a já prostě chci prodat to, co jsem v létě natrénovala,“ říká před návratem do stopy.

Janatová s Hynčicovou na SP v team sprintu na 8. místě

13.01.2019

TOP 10 přinesl české dvojici Kateřině Janatové a Petře Hynčicové sprint dvojic volně na Světovém poháru v Drážďanech. V silné konkurenci zahraničních týmů, které postavily na start i dvě štafety, vybojovaly 8. místo.

Novák bere na SP v Drážďanech další body

12.01.2019

Další výborný výsledek na Světovém poháru a body pro Michala Nováka! Český běžec na lyžích v Drážďanech hladce prošel kvalifikací sprintu volně a v rozjížďkách vybojoval 24. pozici. Jako jediný z Čechů tak dosáhl na bodované příčky.

Nominace na MSJ a U23 čítá sedmnáct jmen. Nechybí Havlíčková ani Novák

10.01.2019

Českou republiku bude na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let ve finském Lahti reprezentovat celkem sedmnáct běžců na lyžích. Mezi juniory nechybí Barbora Havlíčková, která ovládla všechny své dosavadní závody aktuální sezony, v kategorii do 23 let figuruje i současná reprezentační jednička Michal Novák. Šampionát je ve středisku, kde se konalo poslední seniorské mistrovství světa, na programu od 19. do 27. ledna.

Klaebo s Östbergovou ovládli Tour de Ski, z Čechů nejlépe Razýmová na 23. místě

06.01.2019

Legendární seriál Tour de Ski poprvé v kariéře vyhráli norští závodníci Johannes Hoesflot Klaebo a Ingvild Flugstad Östbergová. Z českých závodníků se po závěrečné stíhačce na vrchol Alpe Cermis nejvýše umístila Kateřina Razýmová na 23. pozici. „Chvílemi jsem to už chtěla vzdát,“ přiznala po závodě.

Havlíčková v Novém Městě znovu vládla. Pro Zlatou lyži si dojel Francouz Chauvin

06.01.2019

Barbora Havlíčková na domácím podniku Evropského poháru OPA v Novém Městě na Moravě nenašla přemožitelku ani v neděli. Česká juniorka ovládla závod na 10 kilometrů klasicky s hromadným startem a v rámci prestižního seriálu si připsala už čtvrtý triumf v řadě. 81. ročník hlavního závodu o Zlatou lyži mužů na 20 kilometrů klasicky ovládl Francouz Valentin Chauvin. Miroslavu Ryplovi stupně vítězů těsně unikly a v závěrečném závodě ve Vysočina Aréně bral čtvrté místo.

Češky berou na Tour de Ski další body, Razýmová v TOP 20

05.01.2019

V předposlední etapě Tour de Ski v italském Val di Fiemme si obě české reprezentantky připsaly další cenné body. Na trati 10 kilometrů klasicky obsadila Kateřina Razýmová 19. místo a zajela si tak druhý nejlepší výsledek kariéry. Body za 29. pozici ukořistila i Sandra Schützová.

Další medaile na OPA Cupu v Novém Městě! Havlíčková bere zlato, Novák stříbro

05.01.2019

Další dvě medaile přidal český tým na domácím podniku Evropského poháru OPA v Novém Městě na Moravě. Po pátečních dvou stříbrech a jednom bronzu z klasického sprintu se českým běžcům na lyžích dařilo i v sobotních závodech volnou technikou. O nejcennější kov se postarala Barbora Havlíčková, která si mezi juniorkami připsala už třetí triumf v řadě. Svou druhou medaili ve Vysočina Aréně vybojoval Michal Novák, jenž byl na patnáctikilometrové trati stříbrný.