×
Štafety TJ Dukla Liberec a ČKS SKI Jilemnice obhájily na MČR vítězství

Štafety TJ Dukla Liberec a ČKS SKI Jilemnice obhájily na MČR vítězství

24.03.2018

V sobotu pokračovalo MČR a ČP dospělých a dorostu a MČR veteránů v běhu na lyžích na Horních Mísečkách štafetami volně. Vítězství si stejně jako v minulém roce obhájily obě štafety - TJ Dukla Liberec za muže a ČKS SKI Jilemnice za ženy.

Ve spojené kategorii mužů a juniorů si stejně jako v minulém roce obhájila vítězství na trati 3x6,6 km o více jak minutu a jednadvacet sekund TJ Dukla Liberec s Martinem Jakšem, Petrem Knopem a Miroslavem Ryplem. „S dnešním výsledkem jsem spokojený, i když se mi nejelo úplně ideálně, měl jsem dost tuhé nohy,“ přiznal Knop. „Při závodě jsem zjistil, že mi jedou lyže lépe než Kubovi Gräfovi, čekal jsem proto do poslední chvíle a před sjezdem na cílový okruh zaútočil, udělal si malinkou mezeru a ujel mu. V cílovém kopci jsem ten náskok možná ještě o trochu navýšil a předával Jakšíkovi s mezerou, kterou udržel a ještě ji navýšil,“ řekl spokojeně Knop.

„Dneska to bylo poklidné, fajn zimní podmínky. Martin na třetím úseku potvrdil svojí dominanci, takže se nám podařilo vyhrát s celkem slušným náskokem,“ doplnil Rypl. V mužské kategorii se na druhé pozici umístila další štafeta TJ Dukly Liberec s Jonášem Bešťákem, Jakubem Gräfem a Dušanem Kožíškem a trojici nejlepších uzavřel FENIX SKI TEAM Jeseník, za který startovali Kim Žalčík, Vladimír Kozlovský a Jan Pechoušek.

Mezi ženami a juniorkami, které jely úsek 3x4 km, si prvenství s přehledem znovu uhájil tým ČKS SKI Jilemnice ve složení Pavlína Votočková, Sandra Schützová a Helena Randáková. „Podmínka byla náročná, včera napadl čerstvý sníh, který navlhnul a trať tak nebyla zrovna dvakrát rychlá,“ řekla Schützová. „Nedá se říct, že bychom vítězství čekaly, ale věřily jsme, že o něj zabojujeme. Pavlína přijela na druhém místě s minimální ztrátou, což bylo super. Helena trochu ztratila, ale nejednalo se o ztrátu zásadní, štafetu mi předávala na třetí pozici. Na prvenství mi chybělo 25 sekund, tak nebylo na co čekat a jela jsem co to dalo,“ popisovala průběh závodu.

„Oproti včerejšímu sprintu, kde jsem naneštěstí v závěru finále zaváhala a přišla tak o dobrý výsledek, se mi nejelo tak dobře. Měly jsme ale dobře připravené lyže, které nám k dnešnímu vítězství bezpochyby také dopomohly,“ pochvalovala si práci týmového servisu Schützová. Na druhém místě mezi ženami a juniorkami skončila TJ Dukla Liberec zastoupená Karolínou Grohovou, Eliškou Krčkovou a Kateřinou Hynčicovou. Třetí místo obsadil Ski klub Jablonec nad Nisou v čele s Kateřinou Hujerovou, Nikol Benešovou a Klárou Moravcovou.

V neděli bude závodní víkend završen 91.ročníkem Hančova memoriálu na 50 kilometrů volně. Ženy a juniory čeká porce 30 km, zatímco juniorky trať patnáctikilometrová. Zároveň proběhne vyhlášení celého seriálu Českého poháru dospělých a juniorů.

KKGenerální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři