×
Skvělé zakončení sezony! Novák na SP ve Falunu vybojoval 14. místo

Skvělé zakončení sezony! Novák na SP ve Falunu vybojoval 14. místo

17.03.2019

O neuvěřitelný závěr sezony se na Světovém poháru ve švédském Falunu postaral Michal Novák. Na patnácti kilometrech volně si vyjel 14. pozici. ,,Vůbec tomu nerozumím, nechápu, co se stalo,” nevěřil po závodě Novák.

Do distančního závodu volnou technikou nastoupili z českých závodníků pouze sourozenci Michal a Petra Novákovi. Parádní formu na konci sezony předvedl Michal Novák, kterému se podařilo zajet nejlepší výsledek ve Světovém poháru. Po projetí cílem na 14. místě sám nemohl výsledku uvěřit. ,,Vůbec tomu nerozumím, nechápu, co se stalo. Dopoledne před závodem jsem byl šíleně vyčerpaný, ale při závodě to bylo v pořádku a snažil jsem se o uvolněnou jízdu a techniku přizpůsobit podmínkám,” popisoval Novák. ,,Musím smeknout servisu, protože dneska jsem měl rakety na nohou,“ pochválil servis, který se velkou měrou podílel na dnešním úspěchu.

Po mistrovství světa v Seefeldu se Petra Nováková prala s nemocí a první pomalý trénink šla až minulý víkend. ,,Moc jsem netušila, jak na tom ve výsledku budu a byla jsem z toho docela nervózní. Z té nervozity jsem si při sprintu ustlala v zatáčce a nemohla tak využít rychlost do protisvahu,” popisovala nešťastný moment Nováková. ,,I kdybych nespadla, na postup by to nebylo,“ dodala.

V nedělním závodě na 10 kilometrů volně obsadila Petra Nováková 49. pozici. ,,Dneska se mi nejelo nejhůř, první část trati jsem musela přetlačovat sníh. Podmínka byla opravdu těžká, hloubka sněhu po kotníky, v kopcích se to hodně bořilo,“ popisovala Nováková. Dnešní závod nehodnotí ani skvěle, ani hrozně. ,,Při letošních stále přetrvávajících zdravotních problémech jsem vůbec ráda, že mohu závodit, a že jsem nevzdala sezonu hned na začátku a nevypadla jsem na celou zimu ze závodního rytmu,” uzavřela Nováková.Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři