×
Šampionát v Gomsu uzavřely juniorské štafety. Chlapci desátí, dívky jedenácté

Šampionát v Gomsu uzavřely juniorské štafety. Chlapci desátí, dívky jedenácté

03.02.2018

Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let 2018 je minulostí. Tečku za šampionátem ve švýcarském Gomsu udělaly sobotní štafety juniorů. Chlapci ve složení Ondřej Černý, Kim Žalčík, Tomáš Kalivoda a Vladimír Kozlovský obsadili desáté místo, dívky, které do štafety odstartovaly v sestavě Zuzana Holíková, Barbora Havlíčková, Pavlína Votočková a Tereza Beranová, skončily jedenácté.

Jako první se na trať ve švýcarském středisku vydaly v sobotu dopoledne dívky. Ty čekal závod na čtyřikrát 3,3 kilometru. Českou štafetu rozjela Zuzana Holíková, která svůj úsek dokončila na čtrnáctém místě. Jako druhá se vydala do závodu Barbora Havlíčková, věkem ještě dorostenka, kterou za pár dnů čeká premiéra na olympijských hrách, dokázala stáhnout českou ztrátu a na jedenáctém místě předávala Pavlíně Votočkové. Ta si na třetím úseku sice o dvě místa pohoršila, ale finišmanka Tereza Beranová vrátila českou štafetu zpět na konečnou jedenáctou příčku.

Juniorům se o dvě hodiny později ve štafetě na čtyřikrát 5 kilometrů vedlo podobně, svůj poslední závod na šampionátu ale dojeli o jedno místo lépe než dívky. Ondřej Černý začal desátou příčkou, Kim Žalčík dokončil druhý úsek o jeden stupínek hůře, Tomáš Kalivoda pak českou štafetu vytáhl na deváté místo a Vladimír Kozlovský v posledním úseku dojel opět desátý.

Závěrečnou štafetu juniorek ovládly Němky, které na posledním úseku předstihly celý závod vedoucí Rusky, pro bronzové medaile si dojely závodnice Švédska. Závod mužů suverénně takřka stylem start-cíl ovládli Norové. Souboj o stříbro vyhrála štafeta Spojených států, bronzové medaile bral výběr Ruska.    Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři