×
Reprezentační výběr odletěl na SP na kolečkových lyžích v Pekingu

Reprezentační výběr odletěl na SP na kolečkových lyžích v Pekingu

01.07.2019

Čtveřice závodníků se vydala na týden do čínského Pekingu na jeden z podniků Světového poháru na kolečkových lyžích. Na programu jsou hned tři závody volnou technikou, z toho dva sprinty.

Česká reprezentace běžců na lyžích obdržela od organizátorů nejen pozvánku do Pekingu, ale také možnost finanční úhrady celé cesty. „Na základě pořadí národů ze zimy jsme dostali od organizátora pozvánku, že nám zaplatí veškeré náklady pro tři ženy, jednoho muže a doprovod jednoho trenéra,“ vysvětlil trenér ženské reprezentace Jan Franc.

V loňském roce štaci Světového poháru na kolečkových lyžích absolvovala pouze Sandra Schützová. Letos se spolu s dalšími závodníky Petrou Hynčicovou, Kateřinou Janatovou a Janem Pechouškem zúčastní pravděpodobně jen závodů v Pekingu.

Ze zdravotních důvodů nakonec nebude tým doprovázet trenér Jan Franc a zastoupí jej Dušan Kožíšek. „Peking je podle mého názoru v kalendáři hlavně proto, že se tam snaží o rozvoj běžeckého lyžování kvůli olympijským hrám v roce 2022, které se budou konat právě v Pekingu,“ uvedl Franc. Jaké má od závodníků očekávání nedokáže říci, vše se bude odvíjet od konkurence, jež se na místě potká. „Beru to především jako zpestření přípravy a vyzkoušení si časového posunu výhledově k olympijským hrám,“ dodal Franc.

Závodníci se z Pekingu vracejí 7. července, po týdnu volna pak celý tým pokračuje v přípravném období čtrnáctidenním soustředěním v italském Livignu.

Program SP na kolečkových lyžích v Pekingu:

4.července: 1500 m sprint volně

5.července: 200 m sprint volně

6. července: 15/20 km volně s hromadným startemGenerální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři