×
Reprezentace mužů poprvé pohromadě. Tým zahájil přípravu na Božím Daru

Reprezentace mužů poprvé pohromadě. Tým zahájil přípravu na Božím Daru

17.06.2020

Po dlouhé pauze, ale přesto ve výborné kondici se sešla mužská reprezentace na prvním letním soustředění. To probíhá od 7. června na Božím Daru, kde se pod vedením hlavního kouče Vasila Husáka a jeho asistenta Dušana Kožíška připravuje šestičlenný tým.

Reprezentační sestava zůstává stejná jako v minulé sezoně – Michal Novák, Jan Pechoušek, Luděk Šeller, Petr Knop, Adam Fellner a Tomáš Kalivoda. Vedoucím lékařem je Jakub Heřmánek, vedoucím fyziotýmu je Kryštof Kuba.

Poprvé se tým setkal na Božím Daru, kde se bude připravovat až do 19. června. „Zaměřujeme se na objemovou práci a na techniku. Jednotlivcům také přidělujeme individuální tréninkové úkoly pro následující přípravné období,“ říká reprezentační kouč Vasil Husák.

Vzhledem k tomu, že vinou koronaviru byla sezona zkrácena o několik týdnů a epidemiologická opatření neumožňovala společnou přípravu, setkal se tým po nezvykle dlouhé době. „Byl jsem ale překvapen tím, v jak dobrém stavu kluci přijeli. Je vidět, že na sobě doma pracovali. Uvidíme, jak se nám podaří tento stav využít,“ dodává trenér.

Ve zbytku přípravného období čeká jeho svěřence několik dalších tréninkových kempů. V červenci se bude reprezentační tým připravovat v Harrachově, kde soustředění zahájí závody v Jilemnici. V srpnu se reprezentanti vydají na vysokohorský kemp do italského Livigna, kde se k nim poprvé připojí také reprezentace žen. V září je čeká první setkání se sněhem, a to v tunelu v německém Oberhofu. V říjnu pak bude následovat druhé soustředění v Livignu.

„Na závěr přípravného období pak absolvujeme kontrolní testy, které nám řeknou, jak jsme v létě pracovali. A před startem sezony nás čeká ještě poslední soustředění, které naplánujeme s ohledem na destinaci, ve které začne světový pohár. V tuto chvíli to vypadá na Finsko, kde zřejmě absolvujeme delší pobyt než v minulých letech,“ dodává Vasil Husák.Generální partner

  • cpp
  • cpp

Hlavní partner

Partneři