×
Razýmová na Světovém poháru v klasické distanci čtyřiadvacátá

Razýmová na Světovém poháru v klasické distanci čtyřiadvacátá

07.03.2020

Závod žen na třicet kilometrů klasicky s hromadným startem uvedl další víkend Světového poháru v Oslu. Na trati byla k vidění pouze jedna česká zástupkyně Kateřina Razýmová, jež projela cílem na 24. pozici.

V sobotu se v rámci Světového poháru uskutečnil závod žen na 30 kilometrů klasicky s hromadným startem. Jako jediná česká zástupkyně zde startovala Kateřina Razýmová, která dosáhla na 24. místo. Po průjezdu cílem neskrývala zklamání z dosaženého výsledku. „Chtěla jsem být kolem patnáctého místa. Bohužel dneska lyže byly průměrné, těžko se mi s tím bojovalo, nedokázala jsem se držet balíku a byla odkázána bojovat o dvacátá a další místa. Doufám proto, že to nebylo mou formou, a že to bude ještě lepší. Beru to tak, že každý závod není posvícení,“ vysvětlila Razýmová. Během závodu se neustále snažila dotáhnout na lepší balík. „Síly mi ale s každým výjezdem a sjezdem ubývaly, protože jsem se s lyžemi prala. Čtyřiadvacáté místo je pro mě spíš zklamání,“ řekla upřímně Razýmová.

Přes původní zákaz fanoušků podpora lidí podél trati nakonec nechyběla. „Lidí bylo hodně. V podstatě ten zákaz platil asi jen na stadion. Dozvěděli jsme se, že nemohou zakázat vstup do lesů. Tam fanoušků bylo dost, chyběli pouze na stadionu,“ upřesnila Razýmová.

Klasickou distanci ovládla Švédka Frida Karlssonová před Norkou Therese Johaugovou a bronzovou Švédkou Ebbou Anderssonovou.

V neděli bude startovat závod mužů v 11:30 hodin. Na startu klasické padesátky s hromadným startem se představí reprezentanti Michal Novák, Petr Knop a Adam Fellner.Generální partner

  • cpp
  • cpp

Hlavní partner

Partneři