×
Projekt pro sprintery má inspirovat, motivovat a zdokonalit

Projekt pro sprintery má inspirovat, motivovat a zdokonalit

24.08.2018

S novinkou v podobě pětidenního sprinterského soustředění přišli reprezentační trenér mužů Vasil Husák spolu s asistentem Dušanem Kožíškem. Společně vybrali sedm závodníků, kteří pravidelně prokazují nejlepší výsledky na této trati. V prostředí Krušných hor tak odstartovali projekt zaměřený na další rozvoj specifických schopností a dovedností.

Sprinterský kemp na Božím Daru probíhá pod vedením reprezentačního trenéra mužů Vasila Husáka a jeho asistenta Dušana Kožíška. „V naší malé zemi máme několik nadějných sprinterů, a tak jsem si řekl, že by nebylo od věci je nahnat na jedno místo a zapracovat na dovednostech specifických pro tuto trať,“ říká Kožíšek. Mezi sedmi vyvolenými účastníky je pět mužů ve složení Michal Novák, Luděk Šeller, Jan Pechoušek, Adam Matouš a na pár tréninků se přidá i Ondřej Černý, který je však po zranění a absolvovat celé soustředění by pro něj nebylo ideální. Zastoupení žen představuje dvojice Kateřina Janatová a Tereza Beranová.

Trénink je zaměřený na reakční a obratnostní prvky, skoky a sprinterské dovednosti. Cílem soustředění není pouze zdokonalit, ale také sprintery inspirovat a motivovat. „Závodníci se potkají s největší konkurencí na našem území a dostanou tak možnost učit se jeden od druhého. Při trénincích se navíc sportovci dostávají do kontaktů, což jsou nejcennější zkušenosti, ze kterých budou čerpat v samotných rozjížďkách sprintu,“ vysvětluje Kožíšek.

I samotní závodníci vidí kemp jako příjemnou změnu a skvělou možnost získat nové poznatky. Zároveň se jednoznačně shodli na tom, že by se soustředění mělo stát tradiční záležitostí. „Soustředění vnímám jako velký přínos. Mohl jsem si vyzkoušet rychlou a kontaktní jízdu v balíku, kterou je těžké trénovat mimo soustředění. Načerpal jsem nové zkušenosti a naučil se i nové tréninkové metody, které budu používat v tréninku doma. Určitě by takových kempů mělo být více,“ je přesvědčený Jan Pechoušek.

„Tento typ soustředění se mi moc líbí, je to příjemná změna a zkušenost. Tréninky mi daly spoustu nových poznatků. Zjistila jsem, kde mám nedostatky a na těch se budu snažit zapracovat. Nakoplo mě to k další dřině. Rozhodně by se mělo soustředění konat znovu,“ říká Tereza Beranová.

Kromě tréninků proběhnou v rámci soustředění také dva závody. „Zatím se jedná o pilotní projekt. Doufáme ale, že by se na něj v dalších letech mohlo navázat,“ věří Kožíšek.Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři