Novák ve čtvrté etapě Ski Tour poprvé vyšel bodově naprázdno. Vítězi Bolshunov a Johaugová

3 min 9 s

Ve čtvrté etapě Ski Tour museli závodníci zdolat přejezd o vzdálenosti 34 kilometrů ze Storlienu do Merakeru. O vítězství se již tradičně nenechala připravit Therese Johaugová, nadvládu Norům nedopřál Rus Alexander Bolshunov. Český reprezentant Michal Novák obsadil 56. pozici.

Ski Tour 2020 pokračovala čtvrtou z celkových šesti etap, jež zahrnovala netradiční vzdálenost 34 kilometrů volnou technikou. Závodníci startovali ve Strolienu a cílem projížděli až v dalekém Merakeru. Zpestření v podobě dlouhého přejezdu bohužel dvakrát nesedlo Michalovi Novákovi na 56. pozici. „Od včera jsem se necítil moc dobře. Doufal jsem, že se z toho dostanu, ale evidentně mě to v dnešním závodě hodně ovlivnilo,“ řekl po nevydařeném závodě Novák. „První kilometry byly poměrně dobré, pak jsem byl ale úplně bez energie,“ popisoval. Závod doprovázel silný vítr. „Náročné podmínky v kombinaci s tím, jak jsem se cítil, byl šílený zážitek. Výsledek je příšerný,“ neskrýval zklamání Novák.

Závod žen nebyl překvapením, stupně vítězů ovládly norské závodnice v čele s Therese Johaugovou. Stříbro brala Ingvild Flugstad Oestbergová a bronzová skončila Heidi Wengová. Norskou dominanci překazil Rus Alexander Bolshunov, který si pro vítězství přijel s náskokem téměř jedné minuty před Johannesem Hoesflotem Klaebem a třetím Emilem Iversenem.

V pátek závodníky čeká další den volna. O víkendu celý seriál vyvrcholí v Trondheimu sobotním sprintem klasicky a v neděli uzavře první ročník Ski Tour stíhačka klasicky.