×
Novák na SP v Drammenu v TOP 30

Novák na SP v Drammenu v TOP 30

12.03.2019

Na Světovém poháru v norském Drammenu se podařilo Michalovi Novákovi postoupit kvalifikací klasického sprintu a obsadit konečnou 29. pozici. ,,Doufal jsem a věřil, že bych dneska mohl být v rozjížďce pátý nebo čtvrtý, bohužel to ale nevyšlo,” mrzelo po závodě Nováka. Tereza Beranová obsadila 36. místo.

Pokračování Světového poháru v běhu na lyžích se po závodním víkendu v norském Oslu přesunulo do nedalekého Drammenu. Do klasického sprintu nastoupili hned dva čeští reprezentanti Michal Novák a Tereza Beranová. Z kvalifikace se nakonec podařilo postoupit pouze Novákovi, který si jak v kvalifikaci, tak i v následných rozjížďkách obhájil 29. pozici. ,,Jsem strašně nadšený, že jsme se sprintu mohli zúčastnit, je to důležité nejen pro závodníky, ale i pro servisní tým. To, že jsem postoupil, je skvělý bonus," byl spokojený Novák. ,,Kvalifikace se mi jela suprově, i ta rozjížďka potom, ale asi mě trochu zradil materiál nebo jsem možná udělal chybu s výběrem lyží. Je to tu trochu komplikované, málo času a prostoru na to tu něco vyzkoušet," popisoval. Výsledek čtvrtfinále Nováka hodně mrzel. ,,Doufal jsem a věřil, že bych dneska mohl být v rozjížďce pátý nebo čtvrtý, bohužel to ale nevyšlo," dodal Novák.

Sprint ovládli Norové. Pro prvenství si přijel Johannes Hoesflot Klaebo, Eirik Brandsdal získal stříbro a trojici nejlepších uzavřel Francouz Richard Jouve.

Z kvalifikace se nepodařilo probojovat Tereze Beranové, jež skončila na 36. místě. ,,Dnes to bylo hodně špatné, jela jsem hranu, na víc jsem prostě neměla. Sprint je tady těžký, ale moc pěkný. Servisu moc děkuji za lyže," řekla Beranová.

Vítězkou sprintu se stala domácí závodnice Maiken Caspersen Fallaová, stříbrná skončila opět Norka Astrid Uhrenholdt Jacobsenová, Ruska Natalia Nepryaevová brala bronz.Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři