×
Na úvod lillehammerské minitour byla z Čechů nejlepší Razýmová. Ve sprintu skončila 48.

Na úvod lillehammerské minitour byla z Čechů nejlepší Razýmová. Ve sprintu skončila 48.

30.11.2018

Čeští běžci v úvodním závodě druhého podniku Světového poháru na body nedosáhli. Ve sprintu volně se v norském Lillehammeru nepodařilo žádnému českému zástupci probojovat z kvalifikace. Nejblíže elitní třicítce byla Kateřina Razýmová, která obsadila 48. místo.

Katka Razýmová nastoupila už k prvnímu sprintu sezony ve Ruce, ve finském středisku pak ale kvůli bolesti kyčle musela vynechat nedělní distanční závod. Přestože bolest pořád zcela neodezněla, rozhodla se česká závodnice do úvodního závodu minitour nastoupit a společně s reprezentační parťačkou Petrou Novákovou nechyběla na startu. „Že jsem minulý závod musela vynechat, mě velice mrzelo a o to víc jsem se těšila na dnešek. Ta bolest moc neustává. Je to takové nahoru – dolů, jeden den je to dobrý a druhý den mě to zase bolí i při normální chůzi. Dneska byl naštěstí ten lepší den, a mohla jsem tak závodit,“ řekla Razýmová.

Ta nakonec byla ze všech českých zástupců nejblíže postupu do finálových rozjížděk, v kvalifikaci obsadila 48. příčku. „Před závodem jsem si říkala, že nemám co ztratit a není na co čekat, takže jsem to zezačátku rozjela možná až moc rychle. Podle hlášení jsem se pohybovala na hranici postupující třicítky, ke konci už mě ale pořádně bolely nohy. Každopádně jsem ráda, že jsem závod mohla odjet a doufám, že mě kyčel pustí na start i zítra a pozítří,“ uvedla Razýmová. Druhá česká závodnice Nováková skončila v kvalifikaci sprintu na 56. místě.  

Do sprintu mužů zasáhla hned trojice českých reprezentantů ve složení Petr Knop, Adam Fellner a Michal Novák. Nejblíže prvním bodům nové sezony měl právě Novák, jenž v kvalifikaci dojel na 54. pozici. Od postupové třicítky ho přitom dělily 3 sekundy a 38 setin. „V dnešním sprintu jsem zaostal za svými možnostmi, už od startu jsem cítil, že nejsem úplně v pořádku. Byl jsem unavený po svalové stránce. Asi jsme v týdnu odtrénovali moc dynamiky,“ nebyl se svým výkonem spokojený Novák.

Fellner při své premiéře v aktuální sezoně Světového poháru dorazil do cíle na 88. místě a Knop skončil o devět příček za ním. Finále mužského sprintu ovládl Ital Federico Pellegrino před druhým Norem Emilem Iversenem a třetím Alexem Harveym z Kanady. Mezi ženami si dojela pro životní prvenství ve Světovém poháru třiadvacetiletá Švédka Jonna Sundlingová, která ve fantastickém finiši porazila svou krajanku Stinu Nilssonovou. Třetí skončila Američanka Sadie Bjorsenová.   

Minitour v Lillehammeru bude pokračovat sobotními distančními závody volným stylem. Od 10:30 je na programu závod žen na 10 kilometrů, muži, které čeká o pět kilometrů delší porce, se na trať vydají čtvrt hodiny po poledni.  Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři