×
Na padesátce klasicky nejlépe z Čechů Novák na 31. pozici, Knop dosáhl v prvním kole na bonusové body

Na padesátce klasicky nejlépe z Čechů Novák na 31. pozici, Knop dosáhl v prvním kole na bonusové body

08.03.2020

Víkend Světového poháru v norském Oslu uzavřel závod na padesát kilometrů klasicky s hromadným startem. Z Čechů se nejvýše umístil Michal Novák na 31. pozici, Adam Fellner vybojoval 42. místo a Petr Knop skončil hned o příčku za ním na 43. pozici. V prvním kole se však Knopovi podařilo udržet na čelních pozicích a ukořistit bonusové body.

Po sobotní třicítce žen se v neděli v rámci Světového poháru v Oslu dostalo také na klasickou padesátku můžu s hromadným startem, kde se objevili hned tři čeští zástupci Michal Novák, Petr Knop a Adam Fellner. Top 30 těsně unikla Michalu Novákovi na 31. pozici. „Na padesátku se už od prvního kola jelo poměrně vysoké tempo. Když bych měl prostor a potenciální útok na bodové prémie by mi nevzal moc sil, tak bych se o to pokusil. Byl jsem ale uvězněn v poli, tak jsem se na to nesoustředil,“ řekl Novák. Na prémie se však podařilo dosáhnout jeho týmovému parťákovi Petru Knopovi. „Aspoň Knopíkovi se to povedlo, tak jsem rád, že nějaké ty body přeci jen máme,“ dodal. Od čtvrtého kola se dle svých slov dostal na tempový strop. „Trochu nešťastně mi tam vždy poodjela skupinka, kterou jsem stíhal. Nakonec jsem se na ní dotáhl, ale rozhodující byla výměna lyží, kdy většina z té skupiny měnila na poslední tři okruhy a já to risknul o kolo později. V závěru závodu jsem stíhal nějakých 35 vteřin na 30. místo, ale o 3 vteřiny mi to v cíli nevyšlo,“ popisoval průběh padesátky. Podmínky nebyly ideální, na náročnosti závodu přidal i pomalý sníh, mlha a silný vítr. „Byla to nejtěžší 50, kterou jsem zatím jel. Jsou to hodně bolestivé pocity. Je to zajímavé, ale cítím pak takové silné propojení s přírodou,“ uvedl zajímavý postřeh z trati Novák.

Se 42. místem byl spokojený Adam Fellner, který od pátku bojoval s nachlazením a jeho start byl do poslední chvíle nejistý. „Zvládl jsem to asi nad moje očekávání. Hned v prvním kole se mi podařilo dostat více dopředu, každé kolo na prémii se pak ale velmi zrychlilo,“ uvedl Fellner. „Fanoušků bylo rozhodně méně, chyběla ta pravá atmosféra Holmenkollenu. Pár skupinek ale přišlo i v tom dešti,“ řekl o přítomnosti fanoušků. Fellnerův týmový kolega Petr Knop dojel těsně v závěsu na 43. pozici.

Obtížný závod si podmanil Rus Alexander Bolshunov před Nory Simenem Hegstad Kruegerem a Emilem Iversenem.

 Generální partner

  • cpp
  • cpp

Hlavní partner

Partneři