×
Krásně se mi skládají myšlenky o tréninkových procesech, říká kouč Husák

Krásně se mi skládají myšlenky o tréninkových procesech, říká kouč Husák

25.06.2019

V pozici reprezentačního trenéra mužů působí takřka přesně rok, aktuálně se tým připravuje na druhou sezonu pod jeho vedením. Vasil Husák se už detailně seznámil s prostředím u kormidla národního týmu a pochvaluje si spolupráci se závodníky i trenérskými kolegy. ,,Myslím, že jsme si všichni padli do noty, navzájem si pomáháme. Žádné zákulisní rozbroje tady neexistují. Jsem nadšený, jak nám to společně funguje,´´ říká kouč, jenž se svými svěřenci zamířil ze soustředění na Božím Daru rovnou na další kemp do německého Oberhofu.

Máte za sebou první závody v Jilemnici. Je zřejmé, že se z nich nedá ještě nic vyvozovat, ale splnily v rámci přípravy svůj účel?

Fantastický už je jen fakt, že jsme schopni v rámci republiky pořádat letní závody, na nové dráze v Jilemnici je to výborné. V rámci letní přípravy klukům doporučuju, aby tyhle závody objížděli všechny. Teď v červnu je každý závodník v jiném tréninkovém režimu, v jiném nastavení, takže se těžko dají porovnávat výsledky, ale kluci se tam zmáčkli, byl jsem spokojený a hodnotím to velice pozitivně.

Jak je na tom aktuálně Michal Novák, který úvodní závody vynechal kvůli nemoci?

Po antibiotikách začal v minulém týdnu zase trénovat. Dvacet dní byl bez tréninku, to se mu ještě v životě nestalo, malinko se zpočátku hledal na trénincích i při nízkých intenzitách, což je ale pochopitelné. Myslím, že to bude brzy všechno zase v pořádku.

Na co bylo soustředění na Božím Daru zaměřené a jaké jsou další plány mužské reprezentace?

Zvyšujeme už objemy a zvyšujeme intenzity k těm objemům. Kluci už v tréninku chodili přes anaerobní práh. Z Božího Daru jsme se navíc rovnou přesunuli do Oberhofu, kde si kluci v tunelu tenhle měsíc poprvé vlezou na lyže. A také v rámci přípravy na lyžích pojedeme zátěžový trénink.

Mužský tým doznal před letní přípravou několika změn, můžete je detailněji popsat?

Novým členem reprezentace je Honza Pechoušek. Zapadl dobře, s klukama už byl v kontaktu, v zimě s nimi cestoval na některé závody, takže to je naprosto bez problému. Jinak je tým složený z kluků, kteří už v něm byli minulý rok. Naopak nás opustili Jonáš Bešťák s Mírou Ryplem. Na trenérské radě jsme se valnou většinou shodli, že tým by měl být do počtu šesti závodníků, od toho se odvíjelo aktuální složení.

V pozici trenéra mužské reprezentace působíte už více než rok. Jak hodnotíte ten úvodní, seznamovací?

Prvotní rozkoukaní, když člověk přijde do nového prostředí, je strašná pecka. Ale tahle práce mě baví, mám spoustu nových zkušeností. Krásně se mi skládají a zapadají do sebe myšlenky o tréninkových procesech. Těším se na další průběh letní přípravy i na novou sezonu.

Funguje spolupráce s ostatními reprezentačními trenéry?

Naprosto. Jak s mým asistentem Dušanem Kožíškem, tak i s trenérem žen Honzou Francem a Martinem Koukalem, který vede juniory. Myslím, že jsme si všichni padli do noty, navzájem si pomáháme. Žádné zákulisní rozbroje tady neexistují. Jsem nadšený, jak nám to společně funguje.Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři