Hynčicová vybojovala ve sprintu na OPA cupu osmé místo. V TOP 10 i Dufek

4 min 33 s

Další podnik kontinentálního poháru OPA běžců na lyžích, který hostí švýcarská Campra, odstartoval sobotními sprinty klasicky. O nejlepší český výsledek se postarala Petra Hynčicová, která pronikla až do semifinále a vybojovala celkové osmé místo. V nejlepší desítce se umístil také Tomáš Dufek, jenž byl mezi juniory devátý.

Hynčicová s přehledem zvládla dopolední kvalifikaci a postoupila s devátým nejrychlejším časem. Ve čtvrtfinálových rozjížďkách jí navíc doplnila i další postupující Češka Pavlína Votočková, která byla v kvalifikaci šestadvacátá. Hynčicová se poté představila ve čtvrtém heatu, nestačila pouze na Němku Anne Winklerovou a pohlídala si postup mezi nejlepší dvanáctku závodnic. Ve svém semifinále dojela Petra čtvrtá, v celkovém pořadí závodu si oproti kvalifikaci ještě o jednu příčku polepšila a skončila osmá. Votočková skončila ve čtvrtfinále a obsadila konečné 28. místo.

Skvěle se v kvalifikaci dařilo také českým mužům, do vyřazovacích rozjížděk pronikli hned čtyři. Luděk Šeller se blýskl druhým nejrychlejším časem kvalifikace a společně s ním obsadili místa v heatech také Jan Pechoušek, Miroslav Rypl a Jonáš Bešťák. Projít přes čtvrtfinále se však žádnému z Čechů nepodařilo. Nejlépe nakonec skončil třináctý Šeller, Rypl byl dvaadvacátý a Bešťák s Pechouškem se seřadili na 25. a 26. místě.

Mezi juniory se pěkným desátým místem probil z kvalifikace Tomáš Dufek. V první čtvrtfinálové rozjížďce sice obsadil čtvrté místo, jeho čas nakonec ale stačil na to, aby jako šťastný poražený postoupil do semifinále. V něm dojel do cíle na páté příčce a celkově obsadil deváté místo.

Kvalifikaci kategorie juniorek zvládly dvě české závodnice. Adéla Nováková a Barbora Antošová se seřadily na 21. a 22. pozici. Ve čtvrtfinálových rozjížďkách obě obsadily nepostupová čtvrtá místa a těsně za sebou byly také v celkové výsledkové listině – 17. Nováková, 18. Antošová.

Podnik OPA cupu bude ve švýcarském středisku pokračovat v neděli, kdy jsou na programu distanční závody klasicky. Ženy a juniorky se vydají na desetikilometrové tratě, muži a junioři pojedou o pět kilometrů více.

Kompletní sobotní výsledky OPA cupu naleznete zde.