×
Dorostenci z oddílů Lokomotiva Teplice a Baník Osek trénovali s členkami reprezentace

Dorostenci z oddílů Lokomotiva Teplice a Baník Osek trénovali s členkami reprezentace

14.07.2018

Oddíly běžeckého lyžování Lokomotiva Teplice a TJ Baník Osek se zúčastnily tréninku s některými reprezentantkami pod vedením trenéra Jana France. Několik dorostenců se k týmu připojilo na jeden půlden v průběhu soustředění na krušnohorském Cínovci.

Zpestřením kempu několika členek reprezentace na krušnohorském Cínovci byla návštěva dorostenců z oddílů Lokomotiva Teplice a TJ Baník Osek. Společně absolvovali trénink na kolečkových lyžích, ve kterém se zaměřili na techniku dvoudobého běhu asymetrického, tzv. „pajdáku“. Závodnice trénink s novými přírůstky přivítaly s nadšením. „Bylo fajn si potrénovat s jiným klubem. Trénink tak utekl o něco rychleji. I přesto, že to byli teprve dorostenci, byli moc šikovní a snaživí. Na chvilku jsme si tak s holkami připadaly jako vzory,“ řekla Tereza Beranová. Zuzana Staňková ocenila vervu, se kterou se do krátkých úseků dorostenci pustili. „Sprinty s dětmi se mi moc líbily, bylo vidět, že se tréninku s námi vůbec nezalekly a do úseků šly naplno. Kolikrát mě i pěkně prohnaly,“ přiznala pobaveně Staňková. „Je super, když spolu jednotlivé týmy spolupracují a snaží se společně dosáhnout úspěchů,“ doplnila Kateřina Janatová.

Podnět ke spolupráci dal předseda Úseku běžeckých disciplín Pavel Benc. „Pavel mě před přípravou poprosil, jestli bych ho mohl informovat o tom, kde se naši reprezentanti budou v průběhu roku pohybovat. Na základě toho informuje oddíly o tom, kdy se k nám mohou případně připojit,“ popsal prvopočátky spolupráce trenér ženské reprezentace Jan Franc. „Setkání s klubovými trenéry a jejich svěřenci bylo příjemným zpestřením a doufám, že se v této spolupráci s kluby bude pokračovat i nadále,“ dodal Franc.Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři