×
Další dvě zlata na závěr OPA Cupu! Vítězství si připsala Razýmová i štafeta juniorek

Další dvě zlata na závěr OPA Cupu! Vítězství si připsala Razýmová i štafeta juniorek

17.03.2019

Veleúspěšný víkend na Evropském poháru OPA v německém Oberwiesenthalu je završen. Do medailové sbírky české výpravy přibyly v poslední den celého seriálu další dva nejcennější kovy. Postaraly se o ně Kateřina Razýmová, jež ovládla stíhačku na 10 kilometrů volně, a Pavlína Votočková, Zuzana Holíková a Barbora Havlíčková, které nedaly soupeřkám šanci ve štafetě na 3x3,3 kilometru.

Razýmová si do Oberwiesenthalu přivezla dobrou formu, kterou potvrdila už v sobotním závodě s hromadným startem, kde obsadila druhé místo a vytvořila si vynikající pozici do nedělní stíhačky. V ní se česká reprezentantka ujala vedení hned krátce po startu, postupně poodjížděla soupeřkám a do cíle si nakonec přivezla pohodlný náskok jednadvaceti vteřin.

„Od začátku se mi jelo dobře, tempo mi nepřipadalo nějaké dramatické. Nechtěla jsem, aby nás dojela skupinka holek za námi, tak jsem se asi po 500 metrech ujala vedení, a to si v pohodě pohlídala až do cíle,“ popisovala průběh na trati Razýmová. Bezprostředně po závodě si pochvalovala především to, že jí v Oberwiesenthalu postupně gradovala forma, a sobotní stříbro dokázala v neděli ještě vylepšit. „Zřejmě poprvé se mi letos jelo lépe dneska skatem než včera klasicky, z čehož jsem sama překvapená. Určitě mi pomohly i dobré lyže, takže díky všem, kteří na tom měli dneska podíl,“ uvedla. „Asi po roce jsem si připsala nějaké vítězství, to se počítá. Mám radost,“ dodala sedmadvacetiletá závodnice.

Na povedené výkony v Německu znovu navázala také Kateřina Janatová, která k vítězství v pátečním sprintu a jedenáctému místu v sobotním masáku přidala na závěr devátou příčku ve stíhačce. Elitní desítka naopak o chlup unikla Sandře Schützové, jež dojela dvanáctá. Ve stíhacím závodě na patnáct kilometrů se mezi muži dařilo Petru Knopovi, který si oproti sobotě o tři příčky polepšil a skončil osmý. Miroslav Rypl byl šestnáctý, Adam Fellner obsadil jednadvacátou pozici.

Znovu skvěle se v Oberwiesenthalu prezentovali také čeští junioři, kteří měli na závěr seriálu Evropského poháru OPA na programu tříčlenné štafety. Dívky ve složení Pavlína Votočková, Zuzana Holíková a Barbora Havlíčková nedaly v závodě na 3x3,3 km soupeřkám šanci a dojely si pro vítězství. Druhé Francouzky a třetí Švýcarky za sebou přitom nechali o více než padesát vteřin. Chlapcům naopak stupně vítězů tím nejtěsnějším způsobem unikly. Vladimír Kozlovský, Tomáš Lukeš a Kim Žalčík dojeli na trati 3x5 km čtvrtí za dvěma štafetami Francouzů a třetími Italy.Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři