×
Češky berou na Tour de Ski další body, Razýmová v TOP 20

Češky berou na Tour de Ski další body, Razýmová v TOP 20

05.01.2019

V předposlední etapě Tour de Ski v italském Val di Fiemme si obě české reprezentantky připsaly další cenné body. Na trati 10 kilometrů klasicky obsadila Kateřina Razýmová 19. místo a zajela si tak druhý nejlepší výsledek kariéry. Body za 29. pozici ukořistila i Sandra Schützová.

Do TOP 20 se podařilo dostat Kateřině Razýmové ziskem 19. pozice, čímž si zajela svůj druhý nejlepší výsledek v životě. „Dnes to pro mě bylo hodně těžké, nejelo se mi vůbec dobře, od začátku jsem se kousala,“ přiznala Razýmová. Hodně jí v závodě pomohly výborně připravené lyže, které ji podržely jak ve stoupání, tak ve sjezdu.

Razýmová šla do závodu s cílem probojovat se mezi dvacítku nejlepších. „Jsem ráda, že se to povedlo. Je to můj druhý nejlepší výsledek v životě,“ neskrývala nadšení. „Kolem tohoto místa jsem se pohybovala po celou dobu závodu. Ke konci jsem bojovala se Švýcarkou a jsem ráda, že se mi podařilo ji předjet. Ve sjezdech jsem ale byla hodně slabá. Loni jsem tu spadla a docela to ovlivnilo mé sebevědomí do sjezdů, zejména u střelnice, kde byla taková zatáčka víceméně o stoosmdesát stupňů. Kdo mě viděl v televizi si musel myslet, že na lyžích stojím poprvé,“ zkritizovala své slabiny.  To, co ztratila ve sjezdu se pak snažila dohnat ve stoupání a na rovině.

V neděli se uskuteční již poslední sedmá etapa. „Zítra už se těším, že to je naposled. Uvidíme, co se dá dělat, nebude to lehké, ale bude to taková třešnička na dortu,“ dodala Razýmová.

Na klasice obsadila také bodovanou 29. pozici Sandra Schützová. Přiznala, že byl pro ni závod náročný hlavně kvůli lyžím. „Měla jsem trochu obavu po Oberstdorfu, kde jsem se vůbec neodrazila, a proto jsem dnes zvolila tutovější mázu, která byla ve výsledku tutová ažaž. Všechny kopce nahoru jsem stoupala v klidu ve stopě, ale dolů jsem ztrácela,“ vysvětlovala dilema s výběrem vhodných lyží do závodu Schützová. Přiznala, že s jejími lyžemi bojuje nejen servis, ale i ona sama. „Jedná se ale o věc, která bude s každým závodem lepší, protože zároveň přichází i zpětná vazba. Servisu proto musím poděkovat za trpělivost, věřím, že to co nejdřív vymakáme k oboustranné spokojenosti,“ řekla.

Legendární výjezd po sjezdovce absolvuje poprvé a jak sama přiznává, moc neví, co od toho čekat. „Do zítřejšího závodu se těším víc než do toho dnešního, protože vím, že lyže budou připraveny skvěle a budu moct prodat vše, co ve mě ještě zbylo,“ dodala Schützová.

Prvenství si v distanci zajistila Ingvild Flugstad Oestbergová, která si zároveň svým již třetím etapovým vítězstvím v řadě upevnila vedoucí pozici v průběžném hodnocení seriálu, stříbrnou pozici vybojovala Ruska Natalia Nepryaeva o osm desetin sekundy před svou krajankou Anastasií Sedovou.

Z Čechů se lépe umístil Adam Fellner na 39. pozici, který šel do závodu s velkým respektem. „Jedná se o zatím nejtěžší tratě v letošní Tour. Poslední dny mě navíc trápí nachlazení, až dnes ráno se rozhodlo, že nastoupím,“ uvedl Fellner. Od startu se nikam nehnal a snažil se udržet ve skupině a šetřit síly. „To se mi povedlo po celou dobu závodu a vzhledem k mému stavu je to slušný výsledek. Ve stoupání jsem se mohl spolehnout na velmi dobré lyže,“ okomentoval svůj výkon. „Na zítřejší finální sjezdovku se těším a zároveň mám opět velkou pokoru. Doufám, že po zdravotní stránce na tom budu lépe a budu schopný se porvat o příčky do 40. místa,“ dodal Fellner. Petr Knop se umístil o příčku za Fellnerem na 40. pozici.

Již čtvrtou etapu vyhrál Nor Johannes Hoesflot Klaebo o šest desetin sekundy před Italem Francescem de Fabianim, bronzový skončil Rus Alexander Bolshunov.

V neděli po devíti dnech od prvního závodu vyvrcholí seriál Tour de Ski závěrečným výjezdem po sjezdovce na vrchol Alpe Cermis.Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři