×
Češi v team sprintu na SP v Lahti neuspěli

Češi v team sprintu na SP v Lahti neuspěli

10.02.2019

Světový pohár ve finském Lahti zakončil team sprint klasicky. Čeští zástupci Kateřina Janatová a Tereza Beranová obsadily 17. příčku, zatímco Luděk Šeller a Miroslav Rypl skončili na 21. místě. V náročných podmínkách se tentokrát servisnímu týmu nepovedlo připravit úplně vhodnou mázu. „Co se týče odrazu, tam jsme problém neměli a lyže stoupali dobře, ve sjezdech to ale ideální nebylo,“ řekl šéf servisního týmu Martin Blaschke.

Sprinterský víkend uzavřel na Světovém poháru v Lahti závod dvojic klasickou technikou. České reprezentantky Kateřina Janatová s Terezou Beranovou získaly v silné konkurenci 17. pozici. „Dnes se mi jelo skvěle a myslím, že jsem dobře zvládla i svůj úsek. Od začátku jsem jela v kontaktu. Bohužel mi pak Terka přivezla ztrátu a když jsem jela poslední úsek úplně sama, bylo pro mě těžké najít nějakou motivaci, abych ze sebe vydala úplně všechno,“ přiznala Janatová. „Lyže nám skvěle stoupaly, ale z kopce byly pomalejší. V tak náročné podmínce a na klistr je hodně těžké mít skvělé lyže jak na odraz, tak z kopce,“ vysvětlila Janatová.

Dvojice Luděk Šeller a Miroslav Rypl skončila na 21. místě. Podle Šellera byli oba závodníci před startem trochu nervózní. „Tím, že je to týmový závod a záleží na dvou lidech a není to na nás jako na jednotlivcích, byli jsme z toho nesví. I přesto jsme si ale věřili a navzájem se podporovali,“ popisoval. Po fyzické stránce na tom byli oba závodníci velmi dobře. „Neměli jsme problém dostat se na čelo nebo jiné závodníky v kopci předběhnout, naneštěstí ale dnes nevyšly lyže, které z kopce nebyly konkurenceschopné,“ uvedl Šeller.

Dojmy závodníků, že lyže mohly být ve sjezdech lepší, potvrdil i šéf servisního týmu Martin Blaschke. „Co se týče odrazu, tam jsme problém neměli a lyže stoupali dobře, ve sjezdech to ale ideální nebylo. Vždycky je možné mít lepší lyže, dneska to bohužel nevyšlo tak, jak jsme si představovali,“ přiznal Blaschke.

S výsledkem nebyl spokojený ani trenér reprezentace žen Jan Franc. „Po debatě se závodníky a servisem jsme se shodli, že dnes nebyly lyže na skluz ideální. Samozřejmě je těžké říct, jak moc to ovlivnilo výsledek,“ uvedl. „Letos jsme ale měli většinou nadprůměrně připravené lyže, to že se to zrovna dnes úplně nepovedlo, to k našemu sportu prostě patří. Klukům ze servisu bych chtěl poděkovat za to, že celkově letos odvádí dobrou práci,“ ocenil dosavadní práci servisu v průběhu celé sezony Franc.

Mužský team sprint si podmanili Norové, kteří obsadili první dvě příčky, na třetím místě skončili Finové. Kategorii žen ovládly Švédky, které si přijely pro zlato a bronz. Na stříbrný kov dosáhly Norky.Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři