×
Češi odjeli na SP v Lahti, čekají je sprinty

Češi odjeli na SP v Lahti, čekají je sprinty

08.02.2019

Česká reprezentace běžců na lyžích odletěla na další podnik Světového poháru. Ve finském Lahti se tentokrát uskuteční sprinterský víkend. Tým se však musí obejít hned bez dvou opor - Michala Nováka a Petry Hynčicové.

Světový pohár pokračuje sprinterským víkendem ve finském Lahti. Na programu je sobotní sprint volně a v neděli team sprint klasicky. Místo plánovaných osmi českých zástupců jich do Lahti odletělo pouze šest. Ze zdravotních důvodů zůstali doma Michal Novák a Petra Hynčicová, jejichž společným cílem je nyní dostat se co nejdříve do formy vzhledem k blížícímu se mistrovství světa v rakouském Seefeldu.

Původním plánem reprezentačních trenérů bylo postavit do nedělního závodu dva týmy v obou pohlavích. „Novák s Hynčicovou bohužel nejsou stoprocentně připravení, tak jsme je vzhledem k mistrovství světa nechali doma,“ řekl trenér ženské reprezentace Jan Franc. „Spokojený bych byl, kdyby se dvěma ze tří holek povedlo postoupit z kvalifikace v sobotním závodě a v neděli postoupit do finálové rozjížďky mezi nejlepších deset týmů,“ shrnul svá očekávání Franc.

Po dvou vítězstvích na MČR v Novém Městě na Moravě přepadlo nastydnutí Michala Nováka. „Ve středu ráno jsem se probudil s bolavým krkem a nachlazením. Vynechal jsem tréninky a s trenérem jsme se nakonec shodli na tom, že bude lepší se doma v klidu zotavit. Je to škoda, ale je to rozumné,“ uvedl Novák. „Za pár dní bych mohl opět začít s tréninkem a příští týden začíná soustředění v Toblachu před mistrovstvím světa. Myslím, že směrem k Seefeldu to není moc velký problém,“ věří Novák.

Do Lahti neodjela ani vítězka MČR na distanci klasicky Petra Hynčicová. „Nakonec nejedu, protože jsem chytla nějakou rýmičku a celkově mám vyčerpaný organismus,“ přiznala Hynčicová. „Tělo si vždycky řekne, kdy je toho na něj moc a s mojí pořád ještě oslabenou imunitou z podzimu je to bohužel tenká hranice,“ vysvětlila. Na sprinterský víkend se Hynčicová těšila, mrzí ji především neúčast na nedělním team sprintu. „Je ale rozumnější se teď dát dohromady a připravit se na blížící se mistrovství světa,“ nenechává se výpadkem rozhodit. Teď na pár dní nasadí klidnější režim. „Budu se snažit nabrat síly na Seefeld, kde bych ráda zajela nějaké pěkné výsledky. Holkám a klukům teď budu držet pěsti pro štěstí, ať se jim to v Lahti povede,“ myslí na své parťáky Hynčicová.

 

SP Lahti sprint + team sprint:

Ženy: Nováková, Janatová, Beranová

Muži: Šeller, Pechoušek, RyplGenerální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři