×
Češi na SP v Lahti nepostoupili ve sprintu z kvalifikace

Češi na SP v Lahti nepostoupili ve sprintu z kvalifikace

09.02.2019

Finské Lahti hostí další zastávku Světového poháru. V prvním závodu sprintu volně si nejlépe vedla Petra Nováková na 32. pozici. „Jsem především ráda, že je mé zdraví čím dám lepší. Mám i větší motivaci a chuť závodit. Na tom primárně vidím to pozitivní,“ řekla po závodě Nováková.

Z českých zástupců byla ve sprintu volnou technikou nejblíže postupu Petra Nováková, která skončila na 32. příčce. Od postupu ji dělilo pouhých 27 setin sekundy. „Na mezičase jsem byla někde kolem 22. pozice. Je škoda, že jsem nakonec dojela na 32. místě. I přesto ale závod nehodnotím špatně,“ uvedla Nováková. „Jsem ráda, že jsem tady mohla závodit. Sprint jsem totiž dlouho nejela a je skvělé, že jsem si ho mohla vyzkoušet,“ přiznala. Na rychlých sprintech se ale stále nedokáže technicky srovnat. „Hlava do toho dneska šla dobře, byla klidná. Jak už ale nemám sprinterské tréninky, nedokázala jsem dát impulzivní sílu do záběru. Mohla jsem toho trochu víc využít,“ nešetřila sebekritikou Nováková. Na blížící se mistrovství světa v rakouském Seefeldu se podle svých slov velmi těší. „Jsem především ráda, že je mé zdraví, čím dám lepší. Mám i větší motivaci a chuť závodit. Na tom primárně vidím to pozitivní,“ dodala Nováková.

Ve sprintu se Nováková sice umístila nejlépe, do nedělního team sprintu dvojic však nenastoupí. „Původně se tu jezdil team sprint v kopcovitějším terénu, kde není tolik soupaže, což by pro mě bylo ideální. Změnili však trasu a zítra se jede po stejném kole jako dnes. Raději tohle kvůli zádům vynechám také s ohledem k blížícímu se mistrovství světa,“ vysvětlila Nováková. Závodnice Tereza Beranová získala 34. místo a Kateřina Janatová 49. příčku.

Vítězkou se stala Norka Maiken Caspersen Fallaová, druhá skončila Američanka Sophie Caldwellová a třetí Švédka Maja Dahlqvistová.

Ze dvou českých reprezentantů se lépe umístil Jan Pechoušek na 49. místě. „Do závodu jsem vstupoval s tím, že bych chtěl opět atakovat postupové třicáté místo, to se mi bohužel nepodařilo. Závod jsem začal vlažněji a chtěl jsem ho vystupňovat. Naneštěstí mi na posledním přechodu došly síly a nedokázal jsem to pak pořádně rozjet z kopce, kde jsem ztratil drahocenné sekundy,“ popisoval průběh závodu Pechoušek. „S výsledkem jsem celkem spokojený, ale ztráta na postup a na prvního byla dost velká, což mě mrzí,“ zhodnotil svůj výkon. Do nedělního team sprintu Pechoušek nenastoupí. „Necítím se úplně ve formě. Raději si teď odpočinu a potrénuji,“ uvedl. Závody Světového poháru vnímá jako nejlepší školu. „Vidím ty nejlepší závodníky na světě, co a jak dělají, pokaždé se od nich něco nového přiučím. Neustále mě to posouvá vpřed,“ oceňuje Pechoušek nově získané zkušenosti. Luděk Šeller obsadil 57. pozici.

Kategorii mužů opět vévodil Nor Johannes Hoesflot Klaebo, stříbrný byl Ital Federico Pellegrino a bronz získal norský závodník Finn Haagen Krogh.

Do nedělního team sprintu klasicky nastoupí dvě dvojice ve složení:

1.       Miroslav Rypl, Luděk Šeller

2.       Tereza Beranová, Kateřina JanatováGenerální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři