×
Běžci na lyžích najížděli kilometry v italském Livignu

Běžci na lyžích najížděli kilometry v italském Livignu

29.10.2018

Za prvním sněhem odjela reprezentace běžců na lyžích netradičně do italského Livigna. Dvoutýdenní soustředění probíhalo převážně na dvoukilometrovém kolečku s umělým sněhem. V místě pobytu panovalo spíše letní počasí, sportovcům se ale i tak podařilo najet slušnou dávku kilometrů.

Běžci na lyžích mají za sebou první reprezentační soustředění v rámci podzimní části přípravy. I přesto, že v italském Livignu ještě stále nebyly ty pravé zimní podmínky, sportovci nijak nestrádali. Bylo pro ně připraveno dvoukilometrové kolečko s umělým sněhem navezeným z loňského roku.

V předchozích letech reprezentace tradičně navštěvovala rakouský ledovec Dachstein. Pro změnu místa se trenéři rozhodli hlavně z důvodu lepší dostupnosti při přesunech na jednotlivé tréninky. V Livignu je vše blízko. „Když jsme navíc dostali informaci, že můžeme od poloviny října počítat s připraveným okruhem na lyžování, bylo rozhodnuto. Další výhodou také bylo, že jsme po celou dobu ve stejné nadmořské výšce,“ zdůvodnil změnu destinace trenér reprezentace žen Jan Franc.

Kromě prvních jízd na lyžích využívali sportovci všech možností, které prostředí Livigna nabízí. „Hlavním tréninkovým prostředkem byly lyže, které jsme doplnili během, dynamikou, vysokohorskými túrami, kolečkovými lyžemi a posilováním,“ vyčetl jednotlivé aktivity asistent trenéra mužů Dušan Kožíšek.

Tento rok se jedná již o druhý kemp ve vyšší nadmořské výšce. První proběhl na přelomu července a srpna opět v Livignu a v Santa Caterině. „Vysokohorskou přípravu jsme zvolili také vzhledem k MS v Seefeldu, který leží kolem 1200 m.n.m.“ vysvětlil Franc. Po dobu několika dnů se kempu zúčastnil také reprezentační doktor Jakub Heřmánek. „Kuba nám pomáhal nejen s dohlížením na zdravotní stav týmu, ale i se sběrem informací týkajících se adaptace závodníků na nadmořskou výšku,“ uvedl Kožíšek.

Začátkem listopadu odjíždí reprezentace do švédské Bruksvallarny, kde završí dvoutýdenní soustředění závody FIS. Po kempu budou někteří závodníci pokračovat na první SP ve finské Ruce a závodní sezona se rozjede na plné obrátky.Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři