×
Běžci na lyžích na SP v Pekingu ukořistili hned šest umístění v TOP 10

Běžci na lyžích na SP v Pekingu ukořistili hned šest umístění v TOP 10

07.07.2019

Světového poháru na kolečkových lyžích v čínském Pekingu se zúčastnil český tým ve složení Kateřina Janatová, Petra Hynčicová, Sandra Schützová a Jan Pechoušek. Nejlepších umístění dosáhli závodníci hlavně v distanci na 15/20 kilometrů volně s hromadným startem, kde se do TOP 10 dostali hned tři z nich.

Úvodním závodem třídenního podniku byl sprint na 1500 metrů. Z Čechů jej zvládl nejlépe Jan Pechoušek na 7. místě. Jak sám po závodě přiznal, spokojený byl hlavně s výsledkem z kvalifikace. „Původně jsem nevěděl co čekat, protože zde většinu kluků vůbec neznám,“ připustil menší nejistotu před závodem. „První rozjížďka mi vyšla podle představ, v semifinále jsem ale bohužel v předposlední zatáčce nevydržel a znervózněl, což zapříčinilo, že jsem trochu vyjel ze své třetí pozice a Švéd mě okamžitě podjel,“ popisoval. „Ze čtvrté pozice jsem šel do finiše, který byl kratší, než jsem potřeboval. Na druhý flek jsem se již nedostal a dojel třetí. I přesto mě celkové 7. místo potěšilo,“ řekl spokojeně Pechoušek. Mezi ženami byla nejvýše umístěnou 9. Kateřina Janatová, dále byla 12. Sandra Schützová a 18. Petra Hynčicová.

Následující den byl na programu opět sprint, tentokrát o délce pouhých 200 metrů. Kateřina Janatová stejně jako v předchozím závodě dosáhla na 9. pozici. „Tohle byl úplně první super sprint, jež jsem absolvovala, takže nová zkušenost. Nejtěžší pro mě bylo srovnat se v technice ve vysoké rychlosti. I tak mě to ale bavilo, je to trochu taková show,“ řekla o specifické trati. „Atmosféra je dobrá, jen místní moc nevědí, co kolečkové lyže vlastně jsou,“ dodala Janatová. Jan Pechoušek skončil 20., Sandra Schützová 24. a Petra Hynčicová 26.

Poslední závod 15/20 kilometrů volně s hromadným startem znamenal nejvyšší umístění opět pro Kateřinu Janatovou na 4. pozici. I přes výborné umístění si v průběhu závodu vybrala porci smůly v důsledku kolize, při které zlomila hůl. „Došlo k tomu ve špatném momentě a nestihli jsme hůl vyměnit, musela jsem jet proto celé další kolo bez ní. Ve druhém kole to už klaplo, i tak jsem se ale propadla a musela se postupně probojovat dopředu,“ vysvětlila. To se jí povedlo, v závěrečném finiši se pokusila o atak. „Bohužel jsem to prohrála ve finiši, nakonec z toho bylo čtvrté místo. Možná to bylo i tím, že jsem měla trochu víc laktátu v nohách po prvním kole než všichni ostatní, jak jsem musela jet bez hole,“ uvedla. „Více než sprint mi asi sedla distanc, možná kvůli tomu, že všechno bylo jenom po rovině. Moc se mi tyhle závody líbily, je to skvělá zkušenost,“ byla ze závodů nadšená Janatová. O výborný výsledek se postarala i Sandra Schützová na 6. příčce, stejně tak Jan Pechoušek, jenž skončil 7. a Petra Hynčicová byla 17.Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři