×
Beroušková na ZOH ve sprintu na 26. místě: Ve čtvrtfinále jsem se snažila okoukat vše, co šlo

Beroušková na ZOH ve sprintu na 26. místě: Ve čtvrtfinále jsem se snažila okoukat vše, co šlo

13.02.2018

Na olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu se podařilo v úterním klasickém sprintu projít kvalifikací pouze jednomu z českých zástupců – Kateřině Berouškové. Svým výkonem zaznamenala vůbec první postup z klasifikace na této trati v životě. Po čtvrtfinálové jízdě nakonec obsadila 26. příčku.

Další závod běžců na lyžích na olympijských hrách v Pchjongčchangu přinesl pouze jedno postupové místo v klasickém sprintu. Kateřina Beroušková prošla kvalifikací na 23. místě a do následných rozjížděk se tak dostala vůbec poprvé v životě. Po čtvrtfinálové jízdě nakonec obsadila 26. pozici. „Byla jsem strašně ráda, že jsem postoupila z kvalifikace. Popravdě jsem o tom ani nesnila, protože jsem nikdy nepostoupila ani ve Světovém poháru, takže jsem ráda, že se mi to poprvé podařilo zrovna na olympiádě,“ radovala se česká závodnice.

 „Ve čtvrtfinále jsem v podstatě moc nevěděla, co mám dělat, protože jsem to nikdy nezažila a bylo to pro mě všechno nové, ale snažila jsem se okoukat vše, co šlo. Ze začátku jsem si říkala, že holkám ještě jakž takž stačím, ale pak zařadily úplně jiný rychlostní stupeň, na který jsem dneska neměla,“ popisovala Beroušková. „Nicméně doufám, že s přibývajícími zkušenostmi a nějakým tréninkem to ještě doženu a třeba budu postupovat pravidelněji,“ dodala. Další česká závodnice Karolína Grohová obsadila 43. Místo, Petra Hynčicová brala 45. pozici.

Vítězkou sprintu se stala Švédka Stina Nilssonová, pro stříbrnou medaili si přijela Norka Maiken Caspersen Fallaová a bronz získala Ruska Yulia Belorukova.

Žádnému z mužských reprezentantů se nepodařilo probojovat skrze rozjížďky. Nejlépe si vedl Aleš Razým, který skončil na 43. místě. „Sice jsem byl dnes nejlepší z našich, ale zas tak skvělé to nebylo. Myslím, že to bylo o trošku lepší, než co jsem doposud předvedl. Co se týče lyží a zapracování klasiky, tak jsem se poučil ze skiatlonu a doufám, že další výsledky budou jenom lepší.“ Miroslav Rypl se umístil na 58. pozici a Michal Novák na 60. příčce.

Zlaté medaile se dočkal Nor Johannes Hösflot Klaebo, stříbro vybojoval Federico Pellegrino a bronz získal Rus Alexander Bolšunov.

Středu závodníci využijí k regeneraci a odpočinku. Ve čtvrtek program pokračuje závodem žen na 10 kilometrů volně, který bude možné sledovat živě od 7:30 na ČT sport.

KK

 

 Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři