Beroušková na SP v Planici na bodech, Rypl zajel životní výsledek

5 min 33 s

V nedělním závodě Světového poháru ve slovinské Planici se podařilo dosáhnout na další body Kateřině Berouškové, která na 10 kilometrů klasicky obsadila 25. místo. Životní výsledek si zajel také Miroslav Rypl, když v silné konkurenci dojel na 33. pozici.

Druhý závod Světového poháru ve slovinské Planici znamenal pro českou reprezentaci opět umístění na bodech. Postarala se o něj Kateřina Beroušková v distanci, kde získala 25. pozici. Blýsknul se také Miroslav Rypl na 33. místě, které je zároveň jeho nejlepším dosavadním umístěním ve Světovém poháru.

Z žen si nejlépe vedla Kateřina Beroušková, té se podruhé v sezoně podařilo získat ve Světovém poháru bodované umístění. „S pětadvacátým místem jsem spokojená, i když si samozřejmě teď po závodě říkám, že jsem měla na víc. Rozjela jsem to s poměrně velkou rezervou, protože jsem měla dost velký respekt z dlouhého kopce, který tu je. Na druhou stranu se mi to pak ale vyplatilo v tom, že jsem ve druhém kole mohla hodně zrychlit,“ popisovala Beroušková. „Nakonec jsem ale ráda, lyže byly super, stoupalo to úplně bezproblémově a myslím, že nám to umožnilo pošetřit hodně sil,“ dodala Beroušková. Další česká závodnice Karolína Grohová dojela na 55. místě.

Vítězkou se stala finská závodnice Krista Parmakoskiová, za ní se s odstupem necelých 3,5 vteřiny umístila Švédka Charlotte Kallaová a třetí skončila Norka Heidi Wengová.

Mezi českými reprezentanty zazářil Miroslav Rypl, kterému se na distanci klasicky podařilo vybojovat 33. příčku a vyjet si tak nejlepší výsledek své dosavadní kariéry. Od bodovaného umístění jej dělilo necelých šest vteřin. „Jsem opravdu moc spokojený a věřím, že to bude stačit na nominaci na olympiádu. Těch šest vteřin na body mě teď trochu mrzí. Měl jsem tam moment, kdy jsem jedno kolo jel s italským závodníkem, který mi tam hodně pomohl, v závěru mi ale odjel. Kdybych ho udržel, mohlo to být na body,“ vysvětloval Rypl. „Každopádně je to můj nejlepší závod ve Světovém poháru a jsem strašně spokojený,“ uzavřel Rypl. Adam Fellner skončil na 49. místě, Aleš Razým na 53. pozici a Petr Knop bral 58. příčku.

Přemožitelem Nora Johannese Hoesflota Klaeba se tentokrát stal Kazach Alexey Poltoranin, který si pro vítězství přijel s úctyhodným náskokem 13,2 vteřiny. Jako třetí dojel Nor Švéd Calle Halfvarsson.

Členové reprezentace ještě v neděli přejíždějí na další podnik Světového poháru do rakouského Seefeldu. Tam během víkendu od 27. do 28. ledna absolvují sprint volně a 10/15 kilometrů volně. Seefeld je zároveň poslední zastávkou Světového poháru před olympijskými hrami v jihokorejském Pchjongčchangu.