×
Barbora Havlíčková na OPA Cupu v Planici vybojovala bronz

Barbora Havlíčková na OPA Cupu v Planici vybojovala bronz

09.02.2019

Barbora Havlíčková slaví další stupně vítězů v Evropském poháru OPA! Česká juniorka na podniku seriálu běžeckého lyžování ve slovinské Planici vybojovala třetí místo v závodě na 5 kilometrů klasicky.

V šesti závodech aktuálního ročníku seriálu OPA Cup, do kterých Bára Havlíčková nastoupila, hned pětkrát dokázala vystoupat na stupně vítězů. Talentovaná česká běžkyně na lyžích ke čtyřem zlatům z Isolaccie a Nového Města na Moravě dnes v Planici dokázala přidat další cenný kov. Tentokrát bronzový.

Do distančního závodu na pět kilometrů klasicky vyrazila Havlíčková v červeném dresu až jako úplně poslední ze startovního pole. Na všech mezičasech se pohybovala v nejužší špičce a nakonec vybojovala třetí místo. Rychlejší bylo pouze duo z Německa – vítězná Lisa Lochmannová a druhá Cindy Kammlerová. „Jakékoliv umístění na stupních vítězů je výborné, takže určitě spokojenost. Po mistrovství světa, které se jí nepovedlo tak, jak by chtěla, se Bára opět vrátila na stupně vítězů. Už včera byla sedmá ve sprintu, který jela vůbec poprvé v sezoně, finále ji jen těsně uniklo, stejně tak i dnes podala na trati skvělý výkon,“ hodnotil po závodě trenér Martin Koukal.

Do nejlepší dvacítky se vešla devatenáctá Pavlína Votočková, třiadvacátá byla Adéla Nováková. Mezi juniory klasickou desítku nejlépe zvládl Tomáš Lukeš, který bral dvacátou příčku. Mike Ophoff a Vladimír Kozlovský se seřadili na 30. a 31. místě. „Velmi kvalitní klasické závody dnes jeli Pája Votočková a Tomáš Lukeš. Oba podali velice dobrý výkon. S dnešními výsledky musíme být velice spokojeni. Také vzhledem k tomu, že včerejší sprint byl hodně dlouhý, závodníci byli na stadionu od rána od půl deváté do tří hodin odpoledne. Byl to hodně dlouhý a hodně těžký den. I z toho důvodu jsem rád, že to dneska zvládli,“ hodnotil trenér.

V seniorské kategorii se o nejlepší výsledek Čechů postaral Tomáš Kalivoda, jenž na patnáctikilometrové trati obsadil 27. pozici, jeho týmový parťák Jonáš Bešťák byl pětatřicátý. Mezi ženami si z českého dua lépe s desítkou poradila třicátá Anna Sixtová, o dvě pozice za ní se umístila Zuzana Staňková.

Podnik Evropského poháru OPA ve slovinské Planici uzavřou nedělní závody volnou technikou s hromadným startem. Juniorky čeká deset kilometrů, juniory a ženy 15 kilometrů a muže 20 kilometrů. „Bude to zajímavé, trať je tady hodně technická se spoustou zatáček. Mohly by nastat nějaké kolize a podobné okamžiky, které můžou rozhodnout, ale doufám, že naši závodníci budou mít takové pozice, že se všem takovým komplikacím vyhnou a dojedou si pro další pěkné výsledky,“ vyhlíží Koukal.   Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři