×
Aleš Razým zakončí kariéru na SP v Oslu padesátkou volně

Aleš Razým zakončí kariéru na SP v Oslu padesátkou volně

09.03.2018

Světový pohár v norském Oslu je již předposlední zastávkou celého seriálu. Z české reprezentace se v něm představí Kateřina Beroušková, Petr Knop, Michal Novák a Aleš Razým. Pro zkušeného Razýma bude výjimečný tím, že zde odjede posledním závod na mezinárodní úrovni ve své kariéře.

Aleš Razým se na Světovém poháru v Oslu ve svých jednatřiceti letech rozloučí s kariérou profesionálního sportovce. „Letos jsem ani nevěděl, jestli vůbec nějaký Světový pohár pojedu,“ řekl Razým. I když to bylo zpočátku nejisté, nakonec se díky extra kvótě, která byla svazu a konkrétně úseku běžeckých disciplín přidělena federací FIS, kvalifikoval na olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu. „Účast na olympijských hrách přišla na poslední chvíli. Už do Koreji jsem odcestoval s tím, že to může být můj poslední vrcholný závod,“ přiznal.

Zmiňovaný vrchol ale přijde až v sobotním závodě Světového poháru v Oslu v podobě trati na 50 kilometrů volnou technikou. „Nijak zvlášť to neprožívám, ten pocit, že to bude poslední závod, jsem měl v této sezoně už několikrát,“ řekl Razým. S jakým cílem do svého posledního závodu nastoupí? „Jedu naposledy zabojovat o body,“ uvedl. „Na olympijských hrách jsem padesátku zvládl relativně slušně. Byly tam ale velké odstupy, uvidíme, jak se to bude vyvíjet na svěťáku, a jestli se budu moct pokusit zaútočit,“ dodal zkušený závodník.

I přesto, že byl Razým na olympijské hry kvalifikován dodatečně jako pátý, na vrcholné události dosahoval z českých běžců na lyžích jedněch z nejlepších výsledků a dojel si pro svá olympijská maxima. V závodě na 15 kilometrů volně skončil na 30. místě a spolu s Martinem Jakšem ve sprintu dvojic obsadil sedmou pozici.

Jednatřicetiletého závodníka do Osla doprovodí trojice dalších reprezentantů Kateřina Beroušková, Petr Knop a Michal Novák. Závěrečné dva podniky seriálu Světového poháru naopak už vynechají Petra Nováková s Martinem Jakšem.

V sobotu se v Oslu pojede závod mužů na 50 kilometrů volně, zatímco ženy v neděli čeká porce 30 kilometrů.

KK, THGenerální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři