×
Reprezentace
Medaile? Skvělé bude každé umístění v nejlepší šestce, říká před MSJ a U23 Martin Koukal

28.02.2020

V sobotu vstoupí běžci na lyžích do mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let. V německém Oberwiesenthalu tvoří českou výpravu hned osmnáct reprezentantů. „Myslím, že jsme schopni dosáhnout kvalitních výsledků ve všech závodech. Máme komplexní tým a v něm různé závodníky, kteří můžou zajet skvěle sprinty i distanční závody,“ říká trenér Martin Koukal.

Poslední závod Ski Tour bez českého zastoupení. Novák kvůli zdravotním komplikacím na startu chyběl

23.02.2020

Seriál závodů Ski Tour se nepodařilo dotáhnout do konce Michalu Novákovi. Závěrečný stíhací závod na 30 kilometrů klasicky musel ze zdravotních závodů oželet.

Novák zpět v top 30! Na Ski Tour vybojoval 25. místo

22.02.2020

I přes zdravotní komplikace si Michal Novák v sérii závodů Ski Tour připisuje body k dobru. V Trondheimu si v klasickém sprintu po vydařené kvalifikaci vyjel 25. pozici.

Novák ve čtvrté etapě Ski Tour poprvé vyšel bodově naprázdno. Vítězi Bolshunov a Johaugová

20.02.2020

Ve čtvrté etapě Ski Tour museli závodníci zdolat přejezd o vzdálenosti 34 kilometrů ze Storlienu do Merakeru. O vítězství se již tradičně nenechala připravit Therese Johaugová, nadvládu Norům nedopřál Rus Alexander Bolshunov. Český reprezentant Michal Novák obsadil 56. pozici.

Na Ski Tour oba Češi na bodech! Ve sprintu do sjezdovky byla Janatová 21. a Novák 25.

18.02.2020

Michal Novák drží na skandinávské Ski Tour stoprocentní bilanci. V dosavadních třech závodech se pokaždé dostal na body. Tentokrát se mezi elitní třicítku probojovala i Kateřina Janatová. Třetí etapa nabídla v rámci Světového poháru unikátní záležitost - sprint do sjezdovky. Janatová v Aare vybojovala 21. místo, Novák skončil pětadvacátý.

Opět na bodech! Novák ve stíhačce 28.

16.02.2020

I druhý závod Ski Tour 2020 přinesl Michalovi Novákovi další body. Ve stíhačce získal 28. místo a připisuje si tak vůbec první body z klasické distance. V Östersundu se k nejlepší třicítce přiblížila v sobotní distanci i Kateřina Janatová, ve stíhačce se však propadla na 58. pozici.

Novák bere na Ski Tour první body, v Östersundu skončil 29.

15.02.2020

První ročník Ski Tour 2020 zahájil v Östersundu závod na 10/15 kilometrů volnou technikou s intervalovým startem. České barvy v něm hájili dva reprezentanti Kateřina Janatová a Michal Novák. Na body se však podařilo dosáhnout 29. místem pouze Michalovi Novákovi, výkon Kateřiny Janatové stačil na 37. pozici.

Na prvním ročníku Ski Tour se představí dva Češi – Michal Novák a Kateřina Janatová

13.02.2020

První ročník skandinávské Ski Tour 2020 odstartuje již tento víkend ve švédském Östersundu. Během devíti dnů závodníci absolvují celkem šest startů. Do etapového závodu měli nastoupit tři čeští reprezentanti, a to Michal Novák, Kateřina Razýmová a Kateřina Janatová. Během příprav v samotném dějišti však Razýmová onemocněla a místo sobotní premiéry v závodě na 10/15 kilometrů volnou technikou pojede domů.

Češi ve Falunu znovu na bodech! Razýmová na SP v distanci 13.

09.02.2020

Druhý den Světového poháru ve švédském Falunu přinesl reprezentaci běžců na lyžích další body. Tentokrát zásluhou Kateřiny Razýmové, která na distanci volnou technikou vybojovala 13. pozici. „Trochu mě to mrzí, protože lyže byly skvělé a cítila jsem se dobře, ale 13. místo je super a doufám, že forma půjde stále nahoru,“ nechybí Razýmové motivace do dalších závodů.

Na závěr OPA Cupu v Itálii hned tři čeští běžci v TOP 10

09.02.2020

Neděle na Kontinentálním poháru OPA medaili české výpravě nepřinesla. V italském Tarvisiu byly ale i tentokrát české barvy hodně vysoko. V závěrečném skejtu dojeli hned tři čeští běžci na lyžích v elitní desítce. Nejvýše byla Kateřina Janatová na páté příčce, v juniorských kategoriích obsadili shodně sedmé místo Barbora Havlíčková a Tomáš Lukeš.

Životní výsledek Michala Nováka! Na SP ve Falunu bere 13. místo

08.02.2020

Klasický sprint ve švédském Falunu se zadařil na jedničku Michalovi Novákovi. Ten si po suverénní jízdě v kvalifikaci dojel ve čtvrtfinále pro 13. pozici a připisuje si tak nejlepší výsledek ve Světovém poháru. „Byla to dnes opravdu zábava, to vše podtrhla vysoká návštěvnost diváků,“ užil si atmosféru sobotního sprintu Novák.

Janatová na OPA Cupu ke zlatu přidala stříbro. V juniorských závodech Havlíčková zlatá a Lukeš bronzový

08.02.2020

Kateřina Janatová si i ve druhém závodu Kontinentálního poháru OPA v Tarvisiu dojela pro medaili. Po zlatu z úvodního sprintu v sobotu v závodě na 10 kilometrů klasicky vybojovala stříbro. Česká výprava v Itálii ale i tentokrát slaví zlato, o které se mezi juniorkami na klasické pětce postarala Barbora Havlíčková. Další medaili přidal junior Tomáš Lukeš, jenž byl na desítce třetí.