×
Vítězi „skiáckého“ trojboje jsou Janatová s Novákem

Vítězi „skiáckého“ trojboje jsou Janatová s Novákem

10.06.2018

O víkendu 9.-10. června se konal “skiácký“ trojboj pod taktovkou klubu ČKS SKI Jilemnice. V nově vybudovaném areálu Hraběnka v Jilemnici si pro celkové vítězství přijela Kateřina Janatová a Michal Novák. V kategorii dorostu byli nejúspěšnější Jakub Strouhal a Kateřina Tůmová.

Areál Hraběnka spolu s klubem ČKS SKI Jilemnice hostily o víkendu první ročník “skiáckého“ trojboje. V sobotu se konaly závody rovnou dva. V úvodu se závodníci museli na atletickém stadionu poprat s během na 1000/1500 metrů. Odpoledne následoval norský sprint na kolečkových lyžích klasickou technikou. Trojboj byl zakončen v neděli skatem na 7,5 kilometru pro ženy a juniorky a 12,5 kilometru pro muže a juniory.

V kategorii žen předvedla vynikající formu Kateřina Janatová z TJ Dukla Liberec. „Závody byly super, už jenom díky tomu, že jsme mohly porovnat, jak jsme na tom na začátku sezony. Mile mě překvapilo, že se cítím dobře a výborně se mi trénuje. Když v tom budu dál pokračovat, věřím, že by to letos mohlo jezdit. Musím ale ještě hodně zamakat, přecejen je teprve začátek června,“ řekla Janatová. Co se týče běhu, přiznala, že to není zrovna její parketa. „Nejsem úplně dobrý běžec na rovině, ale je fajn, že jsme si s holkama zkusily aspoň něco jiného než jen kolce.“ Sprint na kolečkových lyžích se jel pouze soupaží. „Byl to pro mě skvělý trénink, je potřeba mít soupaž na určité úrovni, mít v ní sílu, jinak ve světě nemáte šanci uspět,“ uvedla Janatová. Na závěr čekalo ženy a juniorky 7,5 kilometru skatem. „Bylo to hodně rychlý, takže to vypadalo téměř jako pětka. Tenhle typ tratě mi prostě sedne,“ přiznala. Z celého víkendu byla Janatová nadšená. „Byla bych ráda, kdyby se uspořádalo takových závodů víc, určitě by to ocenili i ostatní. Nejen kvůli tomu, že to je dobrý trénink, ale vzniká tu i dobrá parta,“ dodala. Na druhou příčku dosáhla Kateřina Beroušková ze Sport Club Plzeň a trojici nejlepších uzavřela Sandra Schützová z ČKS SKI Jilemnice.

Mezi muži si nejlépe vedl Michal Novák z LK Slovan Karlovy Vary. „Byl to náročný víkend, u patnáctistovky jsem neměl nějaká očekávání asi jako většina z nás lyžařů. Okruh byl 333,3 metru a ten tartan byl měkký, takže se ten čas ani nedal vytáhnout nějak vysoko. I mě trošku překvapilo, že jsem doběhl druhý,“ přiznal Novák. „Odpoledne při soupažích jsem se v prvních dvou rozjížďkách cítil velmi dobře. Na další rozjížďky se ale trať zkrátila na necelých padesát vteřin a už jsem nebyl tak silný. Vím, že musím zapracovat na technice soupaže i obecně. Luděk Šeller byl nad moje síly,“ uznal. Do nedělního závodu se rozmýšlel, zda vůbec nastoupí. „Protože jsem měl výpadek v tréninku, řešil jsem, jestli ho raději nějak dohnat nebo nastoupit. Nakonec jsem nastoupil, ale nečekal jsem, že by se mi jelo nějak dobře a taky to tak bylo. Na celkové prvenství to ale stačilo,“ radoval se z celkového vítězství Novák. Druhou příčku obsadil Petr Knop a třetí skončil Jonáš Bešťák, oba z TJ Dukla Liberec.

Mezi dorostenci si s náročnými tratěmi nejlépe poradili Jakub Strouhal z FENIX SKI TEAM Jeseník, Tomáš Lengyel a Matěj Bříza, oba z KL SG Jablonec nad Nisou. Z dorostenek zajela nejlépe domácí závodnice ČKS SKI Jilemnice Kateřina Tůmová, druhé místo vybojovala Marta Slonková z SK Nové Město na Moravě a třetí skončila Eliška Šibravová z TJ Dukla Liberec.

Reprezentaci od pondělí čeká týdenní soustředění v německém Oberhofu. „Je před námi hodně práce, jsem ale rád a těším se na to,“ uzavřel Novák.Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři