×
Vítězi Poháru Centrálního Krušnohoří Novák a Havlíčková

Vítězi Poháru Centrálního Krušnohoří Novák a Havlíčková

03.09.2018

O víkendu se na Božím Daru v Krušných horách a ve Sparkassen-Skiareně Fichtelberg konal Pohár Centrálního Krušnohoří na kolečkových lyžích. Kromě prologu a stíhačky zahrnoval také běžecký kros. Závodníci se museli vypořádat nejen s náročností tratí, ale také s nepřízní počasí.

V sobotu závodníci absolvovali dva závody. Dopoledne byl na programu úvodní prolog na kolečkových lyžích, ve kterém si z mužů nejlépe vedl Michal Novák a mezi ženami Petra Hynčicová. „Je dobré, že se na konci léta můžeme potkat se závodníky z celé republiky a porovnat síly. Hned v prologu se mi podařilo běžet technicky srovnaně a uvolněně, což bylo mým cílem,“ řekl Novák. Ne zrovna klidný vstup do prvního závodu měla jeho vítězka Petra Hynčicová. „Trochu jsem si to musela zdramatizovat. Zlomila jsem hůlku těsně před startem při rozjíždění a dostala od svého trenéra Honzy náhradní asi tak šest sekund před startem. To mi ale ve finále pomohlo nestresovat se a jen jsem do toho vlítla rovnou po hlavě,“ popisovala pobaveně Hynčicová.

Odpoledne téhož dne se na Jahodové louce konal závod s hromadným startem. Do cíle jako první z mužů doběhl opět Michal Novák a mezi ženami zabodovala juniorka Barbora Havlíčková. „Kros byl náročný, protože se v tréninku specializujeme více na kolečkové lyže. To je ale v současném světě běžeckého lyžování nezbytné. I přesto se mi podařilo zaběhnout slušně,“ uvedl Novák.

Nedělní stíhačkou byl završen celý závodní víkend. V mužské kategorii do třetice všeho dobrého zvítězil suverénní Michal Novák a kategorii žen opět ovládla Barbora Havlíčková. „Nedařilo se mi udržet jízdu podle představ, podmínky nebyly zrovna ideální, dráha byla mokrá. Nakonec mám ale ze všech svých výkonů dobrý pocit,“ byl spokojený Novák.

Místní oddíl LK Slovan Karlovy Vary opět vytvořil skvělé zázemí. „Závody byly na výborné úrovni. Počasí zrovna nevyšlo, na oba závody na kolečkových lyžích bylo mokro a v neděli došlo i k několika pádům,“ popisoval trenér reprezentace žen Jan Franc. „Pro reprezentanty to opět byla skvělá možnost porovnat síly a předvést, v jaké jsou momentální kondici, i když je jasné, že to hlavní se bude odehrávat až v zimě,“ dodal Franc.

 

Ženy a juniorky

1.       Barbora Havlíčková (DULI)

2.       Petra Nováková (SNKV)

3.       Kateřina Razýmová (SCPL)

Muži a junioři

1.       Michal Novák (SNKV)

2.       Jonáš Bešťák (DULI)

3.       Luděk Šeller (DULI)

Juniorky

1.       Barbora Havlíčková (DULI)

2.       Zuzana Holíková (SKSK)

3.       Pavlína Votočková (SKIJ)

Junioři

1.       Mike Ophoff (TRUT)

2.       Niklas Mueller (GER)

3.       Kim Žalčík (FEJE)

Dorostenky starší U18

1.       Marie Rysulová (SKIJ)

2.       Kateřina Svobodová (SKIJ)

3.       Kateřina Tůmová (SKIJ)

Dorostenci starší U18

1.       Samuel Weber (GER)

2.       Hans Hennig (GER)

3.       Tomáš Lengyel (SGJB)

Dorostenky mladší U16

1.       Alina-Celine Rippin (GER)

2.       Tereza Prokešová (DULI)

3.       Magdalena Waller (GER)

Dorostenci mladší U16

1.       Luca Petzold (GER)

2.       Vincent Fichte (GER)

3.       Tomáš Preissler (SOSK)

 Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři