×
Vítězi individuálního závodu na MČR v běhu na kolečkových lyžích Štvrtecký a Razýmová

Vítězi individuálního závodu na MČR v běhu na kolečkových lyžích Štvrtecký a Razýmová

28.09.2019

V sobotu proběhl druhý závod mistrovství České republiky v běhu na kolečkových lyžích v libereckém areálu Vesec. Distanci volně tentokrát v kategorii dospělých ovládli Jakub Štvrtecký a Kateřina Razýmová. Mezi juniory si vítězství stejně jako ve sprintu vybojoval Tomáš Lukeš, zatímco juniorkám dominovala Barbora Havlíčková.

Přemožitele v intervalovém závodě na 15 kilometrů volnu technikou nenašel Jakub Štvrtecký. „Od pondělí jsme měli testy na páse a v pátek ještě výběh, takže jsem byl celkem unavený a na sprintu jsem to cítil dost. Dneska jsem se ale dobře vyspal a necítil se od rána úplně špatně, tak jsem si říkal, že by to mohlo jít,“ věřil si před startem Štvrtecký. „Trať byla suchá, což bylo dobře, protože některé zatáčky jsou ve Vesci špatně udělané a za mokra by to mohl být problém,“ vysvětlil. Trenéři jej průběžně informovali o situaci na trati a podle toho se snažil tempo vystupňovat. „Těsně to stačilo, tak jsem za to rád,“ uvedl. Co od sebe může čekat v nedělním výjezdu na Ještěd nedokáže říct. „Zítra fakt nevím, jak to bude vypadat, protože toho mám za ten týden opravdu dost, zase ale neházím flintu do žita a budu se snažit udělat dobrý výsledek,“ uzavřel Štvrtecký.

Ženská kategorie absolvovala 10 kilometrů dlouhou trať, na níž Kateřina Razýmová opět potvrdila, že distance jí prostě sedne. „Závod byl pro mě dneska hodně těžký, ze začátku se mi nejelo dobře, protože mě dost bolely nohy,“ přiznala Razýmová. „Měla jsem zprávy, že jedeme se Sandrou Schützovou v podstatě vyrovnaný závod, a tak mi bylo jasné, že musím makat a pro odpočinek není žádný prostor,“ řekla. V posledním kolečku se jí podařilo soupeřce ujet. „Ke konci jsem už věděla, že si jedu pro vítězství,“ uvedla. Klasiku má Razýmová radši než skejt a na závěrečný výjezd se těší nejen kvůli tomu. „Těším se i na hromadný start, bude to zase něco trochu jiného. Letos jsem jela pouze jeden výjezd, tak uvidíme, jaké to bude,“ dodala Razýmová.

Mezi juniory zvítězili Tomáš Lukeš a Barbora Havlíčková. „S výsledkem jsem spokojený. Mohl jsem si odpustit pár technických i taktických chyb. Čas mohl být lepší, ale jak říkám, spokojenost převažuje,“ zhodnotil svůj výkon Lukeš.

Dorostenecké kategorie jely úseky zkrácené. Ve starším dorostu zazářili Luděk Abrahám a Marie Rysulová, v mladším dorostu dosáhli na prvenství Vojtěch Decker a Nela Půbalová.

Vrcholem celého víkendu bude dvanáct kilometrů náročného stoupání klasickou technikou s cílem na Ještědu. Startuje se hromadně z Janova Dolu u Osečné. Přítomni budou profesionální laufaři v čele s Kateřinou Smutnou a Janem Šrailem, kteří se pokusí obhájit vítězství z loňského roku.

 

Sobota 28.9.2019 – Intervalový závod

Kategorie muži (15 km)

1. Jakub Štvrtecký (SPLE)

2. Alexis Jeannerod (FRA)

3. Jonáš Bešťák (DULI)

 

Kategorie ženy (10 km)

1. Kateřina Razýmová (SCPL)

2. Sandra Schützová (SKIJ)

3. Petra Nováková (SNKV)

 

Kategorie junioři (15 km)

1. Tomáš Lukeš (SKIJ)

2. Tomáš Mikyska (SPLE)

3. Sebastian Bryja (POL)

 

Kategorie juniorky (10 km)

1. Barbora Havlíčková (DULI)

2. Adéla Nováková (SCPL)

3. Karolína Poulíková (FEJE)

 

Kategorie starší dorostenci (10 km)

1. Luděk Abrahám (SPLE)

2. Martin Kočandrle (SCPL)

3. Šimon Pavlásek (SKSV)

 

Kategorie starší dorostenky (7,5 km)

1. Marie Rysulová (SKIJ)

2. Eliška Šibravová (DULI)

3. Kinga Mareczek (POL)

 

Kategorie mladší dorostenci (7,5 km)

1. Vojtěch Decker (SCPL)

2. Matyáš Pávek (DULI)

3. Štěpán Zuna (SCPL)

 

Kategorie mladší dorostenky (5 km)

1. Nela Půbalová (DULI)

2. Anna Bajzíková (SKVM)

3. Jana Leblochová (TRUT)Generální partner

  • cpp
  • cpp

Hlavní partner

Partneři