×
Domácí
Martin Jakš nejrychlejší i na Ještědu, mistrovský titul má také Petra Nováková

Martin Jakš nejrychlejší i na Ještědu, mistrovský titul má také Petra Nováková

27.09.2015

Stejně jako v sobotu na patnáctikilometrové trati ve Vesci, i v neděli na Ještědu vybojoval Martin Jakš titul mistra republiky na kolečkových lyžích, tentokrát v běhu do vrchu klasickou technikou. Závodník liberecké Dukly dokázal po náročném dvanáctikilometrovém stoupání najít dostatek sil na vítězný finiš, v němž porazil oddílového kolegu Lukáše Bauera. Právě tahle dvojice ujela zhruba v polovině závodu zbytku startovního pole a bylo jasné, že stejně jako loni budou bojovat o vítězství spolu. Nakonec je v cíli dělilo 11 sekund, s téměř dvouminutovým odstupem pak dojel další český reprezentant Miroslav Rypl. Mezi ženami byla nejrychlejší Sylwia Jaskowiecová, titul mistryně republiky patří Petře Novákové, která na Polku ztratila 37 sekund. Stříbro brala Adéla Boudíková, bronz Kateřina Beroušková.

Mistry republiky v běhu na kolečkových lyžích jsou Jakš a Vrabcová Nývltová

Mistry republiky v běhu na kolečkových lyžích jsou Jakš a Vrabcová Nývltová

26.09.2015

Jejich nadvláda na kolečkových lyžích trvá od roku 2011 a ani letos nebyli tihle dva poraženi. Martin Jakš a Eva Vrabcová Nývltová si na mistrovství republiky připsali shodně páté vítězství v řadě a opět dokázali porazit své největší soupeře – Lukáše Bauera, respektive Petru Novákovou. V závodě mužů se ale překvapivě mezi dva zkušené reprezentanty a členy liberecké Dukly dokázal dostat ještě 22letý Adam Fellner z Fenix Ski Teamu Jeseník. „Je dobře, že někdo z mladých kluků takhle vystrčil růžky,“ říkal po dojezdu už pětinásobný český mistr Jakš. „Já to nepočítám, ale samozřejmě každý triumf je příjemný a jsem za to rád. Dobrý výsledek na kolečkových lyžích člověka nakopne a potvrdí, že ta suchá příprava je dobrá a ubírá se správným směrem. Důležité ale je, závodit dobře v zimě.“

MČR v běhu na kolečkových lyžích se blíží. Komu se dařilo v minulých letech?

MČR v běhu na kolečkových lyžích se blíží. Komu se dařilo v minulých letech?

16.09.2015

Za devět dní odstartuje Rückl Crystal Mistrovství ČR v běhu na kolečkových lyžích, které proběhne poslední zářijový víkend v Liberci a okolí. V sobotu je na programu závod klasickou technikou v lyžařském areálu ve Vesci, v neděli se pojede bruslařský závod do vrchu s cílem na Ještědu. 26. a 27. září se tak bude stejně jako každý rok bojovat o tituly mistrů republiky. Přidají další do sbírky suveréni posledních let Martin Jakš a Eva Vrabcová Nývltová, nebo překvapí někdo další?

Zemřel Ing. Kvido Paleček

Zemřel Ing. Kvido Paleček

10.09.2015

V úterý 8. září 2015 zemřel nečekaně ve věku 82 let Ing. Kvido Paleček, dlouholetý předseda Sportovního klubu v Novém Městě na Moravě. V mládí výborně běhal na lyžích a po absolvování stavební fakulty VUT v Brně pracoval převážně v Dopravních stavbách Brno, dlouhé období jako ředitel. Mimo svoje zaměstnání věnoval většinu svého volného času lyžování – jako činovník, rozhodčí a dlouhé roky jako předseda Sportovního klubu NMNM. Za jeho předsedování se uskutečnily v NMNM první Světové poháry v běhu na lyžích, pod jeho vedením se postavila v areálu u SKI hotelu v té době jedna z nejlepších asfaltových drah pro kolečkové lyže, budovaly se základy nynější Vysočina Arény. Nikdo nezpochybňuje přínos Ing. Kvidy Palečka na skutečnosti, že v jejich rodině mají stříbrnou medaili z ženských štafet v Sarajevu. V poslední době jsme Kvidu Palečka viděli na všech lyžařských akcích, které se v NMNM pořádali. Děkujeme a nezapomeneme.

Letní dětský kemp v Senohrabech proběhl formou sportovního tábora

Letní dětský kemp v Senohrabech proběhl formou sportovního tábora

04.09.2015

Týden pod stanem a se zázemím v přírodě absolvovali o prázdninách účastníci čtvrtého ročníku letního dětského soustředění pořádaného oddílem TJ Sokol Senohraby. Po dvou letech strávených v Harrachově se vrátili tam, kde to dobře znají – na Vávrův palouk v Senohrabech. V programu byly sportovní aktivity včetně her a závěrečného survivalu, ale také koupání v Sázavě nebo večer u táboráku. Soustředění se zúčastnilo celkem 40 dětí ve věku od 6 do 15 let, a to nejen ze senohrabského Sokola, ale i dalších spřízněných klubů z okolí – atletické přípravky z Velkých Popovic nebo lyžařských oddílů z Říčan a Struhařova. „Trenérsky a organizačně kemp po celý týden zajistilo devět trenérů a členů technické podpory pořádajícího oddílu. Navíc část pondělního a úterního programu zajistili naši přátelé, trenéři ze sportovních gymnázií se zaměřením na běh na lyžích ve Vimperku a Jilemnici,“ říká za pořádající TJ Sokol Senohraby Jan Oberlander.

Běžec Jakub Antoš vyválčil třetí místo na drsném Army Runu, s Kožíškem byli druzí v týmech

Běžec Jakub Antoš vyválčil třetí místo na drsném Army Runu, s Kožíškem byli druzí v týmech

30.08.2015

Už před startem bylo jasné, že tohle nebude obyčejný závod. Parkoviště umístěné na střelnici bojových vozidel, na trase spousta náročných překážek v armádním stylu, studená voda, těžký terén a spousta bahna. To všechno si mohli přečíst účastnící Army Runu v povolávacím rozkazu (propozicích), než vyrazili do vojenského areálu ve Vyškově. Pravou realitu drsného závodu ale stejně poznali až na místě. „Devadesát procent překážek na trati bylo fakt velkým překvapením. Já se o startu dozvěděl den a půl předem, tak jsem se jen zběžně podíval na web, kde bylo uvedených asi pět stanovišť,“ přiznává Jakub Antoš, který závod absolvoval společně s dalším reprezentantem Dušanem Kožíškem. Dvojice běžců na lyžích obsadila druhé místo mezi týmy za kolegy z liberecké Dukly – sdruženáři Miroslavem Dvořákem a Tomášem Portykem. 21letý Jakub Antoš byl z tohoto kvarteta nejrychlejší a mezi jednotlivci skončil třetí.

Šumavský XC-Ski Tripple: Tři dny, tři závody a řada reprezentantů v akci

Šumavský XC-Ski Tripple: Tři dny, tři závody a řada reprezentantů v akci

25.08.2015

V pátek večer sváděla souboje na kolečkových lyžích téměř padesátka závodníků ve Vimperku, v sobotu brázdilo silnici mezi Krušlovem a Vacovicemi necelých osmdesát sportovců včetně nejmladších žákovských kategoriích jedoucích na in-line bruslích, a v neděli se běhalo v lyžařském areálu na Zadově, kam zavítalo více než sto účastníků od malých benjamínků až po dospělé. Na startu všech tří závodů nechyběli ani čeští reprezentanti v běhu na lyžích – od dorosteneckých po seniorské kategorie.

Soustředění SKI Akademie v Peci pod Sněžkou: tréninky, ukázky i přednášky

Soustředění SKI Akademie v Peci pod Sněžkou: tréninky, ukázky i přednášky

17.08.2015

Dvanáct mladých sportovců zařazených do nově vznikající SKI Akademie absolvovalo v minulém týdnu velmi rozmanité soustředění v Krkonoších. Tréninky byly doplněny přednáškami, praktickými ukázkami správného cvičení a protahování, využíval se i kryo efekt místní přehrady s třináctistupňovou vodou. Právě společná soustředění, výkonnostní testy či konzultace v oblasti výživy by měly být součástí projektu, který zastřešuje mladé nadějné běžce na lyžích, kterým pomáhá v jejich rozvoji a zejména pak s přechodem mezi juniroskou a seniorskou kategorií. „SKI Akademie nabídne zařazeným sportovcům nadstavbová soustředění, při kterých proběhnou i besedy a vzdělávací semináře, ukázky správného provádění strečinku či dalších cviků, ukázky nových tréninkových modelů a podobně. Velmi se zaměřujeme na medicínský, regenerační a vzdělávací aspekt a v tomto duchu bylo vedeno i srpnové soustředění SKI Akademie v Peci,“ říká sportovní ředitel Úseku běžeckých disciplín SLČR Aleš Máslo.

Sportovní kempy v Trutnově ve znamení velké pestrosti a všestranného tréninku

Sportovní kempy v Trutnově ve znamení velké pestrosti a všestranného tréninku

09.08.2015

Dva červencové turnusy přilákaly do Trutnova celkem 90 dětí, na které čekal v závěru speciální závod připravený na motivy populární Spartan race. Na třetím ročníku sportovního kempu se sešli i známé osobnosti, například členka trutnovského klubu Olfin Car – Vella Eva Vrabcová Nývltová, pátá žena olympijských her v Soči. „V prvním turnusu určeném pro ročníky 2004 až 2009 přibylo nejmladších účastníků, předškoláků a žáků prvních a druhých tříd základní školy. Tento kemp se nesl v duchu velké pestrosti, kde se účastníci mnohdy setkávali s některými sporty vůbec poprvé,“ informuje za organizátory Jakub Opočenský.

Lyžařský kemp v Jablonci absolvovala téměř stovka účastníků

Lyžařský kemp v Jablonci absolvovala téměř stovka účastníků

24.07.2015

Pátý ročník oblíbeného letního kempu byl určen pro děti ve věku 10 až 14 let, jejich lyžařské zaměření přitom nerozhodovalo. „Největší zastoupení měli lyžaři běžci, dále biatlonisté, skokani, sjezdaři a akrobati,“ vyjmenovává Vít Zahula, servisman českého reprezentačního týmu. Pro všechny byl připraven pestrý program, děti si vyzkoušely například lezení, lanové disciplíny, noční i denní orientační běh, survival, olympiádu, plavání, raftování, dračí lodě, cyklistiku nebo běh.

Laufař Novák má za sebou nejlepší sezónu. Teď myslí na legendární “Vasák“

Laufař Novák má za sebou nejlepší sezónu. Teď myslí na legendární “Vasák“

16.04.2015

Šestkrát umístění v Top 10, z toho čtyřikrát na pódiu. Skvělé a vyrovnané výkony v celé sezóně vynesly dálkovému běžci na lyžích Petru Novákovi premiérový triumf v prestižním laufařském seriálu FIS Marathon Cup a katapultovaly ho mezi absolutní laufařskou elitu. „Jeden úkol splněný, tím další je Vasův běh,“ odkryl Novák v závěru sezóny plány na tu příští.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Filtr

Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři