×
Sprint na MČR na kolečkových lyžích ovládli Novák a Schützová

Sprint na MČR na kolečkových lyžích ovládli Novák a Schützová

28.09.2018

Mistrovství České republiky v běhu na kolečkových lyžích bylo v areálu Vesec zahájeno sprintem volnou technikou. Ve svátečním prologu si pro vítězství přijeli Michal Novák a Sandra Schützová.

Liberecký areál Vesec hostil první závod Mistrovství České republiky v běhu na kolečkových lyžích – sprint volnou technikou. V mužském finále nakonec prvenství vybojoval Michal Novák z LK Slovan Karlovy Vary.  „Vůbec se mi nepovedl start a přiznám se, že nedokáži říct proč, prostě se nepovedl. V průběhu závodu jsem se postupně zkoušel dostat dopředu, což na úzké trati nebylo zrovna chytré, spíš se tím zvýšilo riziko kontaktů. V poslední části se mi ale podařilo na širší trati proklouznout,“ popisoval peripetie v průběhu závodu Novák.

Mezi ženami si nejlépe vedla Sandra Schützová, která vévodila jak kvalifikaci, tak i finále. „Byla jsem hodně nervózní, necítila se dobře. Proto mě překvapilo, že jsem kvalifikaci zvládla dobře a ve finále se mi dokonce jelo ještě lépe,“ řekla Schützová. „Jsem ráda, že se mi to povedlo, i když je pro mě důležitější zítřejší závod. Tomu od začátku přikládám větší váhu a soustředím se hlavně na něj,“ přiznala. Na otázku, zda jí k dnešnímu výsledku pomohly zkušenosti získané ze Světového poháru na kolečkových lyžích, který nedávno úspěšně absolvovala, odpověděla: „Samozřejmě je vždycky lepší, když člověk nějaké ty závody odjede. Nicméně na svěťáku se závodí na rychlých kolcích a jede se na nich technicky podstatně jinak než na těch pomalých, co máme tady. Je ale pravda, že tady jsou holky mnohem ohleduplnější, i když je to asi také tím, že nás tu není tolik. V Rusku se s tím nemažou,“ dodala pobaveně Schützová.

V sobotu je na programu závod na 15 kilometrů pro muže a juniory a 10 kilometrů pro ženy a juniorky volnou technikou s intervalovým startem. Dorostenecké kategorie mají úsek zkrácený.

Vrcholem celého víkendu bude dvanáct kilometrů náročného stoupání klasickou technikou s cílem na Ještědu. Nedělní závod slibuje mezinárodní účast. Přítomni budou profesionální laufaři v čele s Kateřinou Smutnou či hobby závodníci. Výjezd do vrchu se každým rokem těší stále většímu zájmu, konkurence bude silná i přesto, že se z důvodu nemoci musela odhlásit jedna z osobností nedělního závodu Francouz Alexis Jeannerod z Bauer Ski Team.

 

Pátek 28.9.2017 – sprint volnou technikou

Kategorie muži (15 km)

1. Michal Novák (SNKV)

2. Luděk Šeller (DULI)

3. Adam Matouš (SKIJ)

 

Kategorie ženy (10 km)

1. Sandra Schützová (SKIJ)

2. Kateřina Janatová (DULI)

3. Petra Nováková (SNKV)

 

Kategorie junioři (15 km)

1. Vladimír Kozlovský (FEJE)

2. Tomáš Lukeš (SKIJ)

3. Jan Hašek (SCPL)

 

Kategorie juniorky (10 km)

1. Barbora Antošová (JBCN)

2. Zuzana Holíková (SKSK)

3. Adéla Nováková (SKSV)

 

Kategorie starší dorostenci (10 km)

1. Ondřej Mánek (SKSV)

2. Ondřej Zuna (SCPL)

3. Jakub Strouhal (FEJE)

 

Kategorie starší dorostenky (7,5 km)

1. Marta Slonková (NMNM)

2. Kateřina Tůmová (SKIJ)

3. Marie Rysulová (SKIJ)

 

Kategorie mladší dorostenci (7,5 km)

1. Lukáš Kalivoda (SKSV)

2. Aleš Škoda (TRUT)

3. Jakub Sládek (NMNM)

 

Kategorie mladší dorostenky (5 km)

1. Barbora Janíčková (NMNM)

2. Nella Benešová (SKHA)

3. Tereza Prokešová (DULI)Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři