×
Sprint na MČR na kolečkových lyžích ovládli Černý a Janatová

Sprint na MČR na kolečkových lyžích ovládli Černý a Janatová

27.09.2019

Mistrovství České republiky v běhu na kolečkových lyžích bylo v areálu Vesec zahájeno sprintem volnou technikou. V sychravém počasí protli cílovou čáru jako první Ondřej Černý a Kateřina Janatová. V juniorské kategorii nedali ostatním závodníkům šanci Tomáš Lukeš s Barborou Antošovou.

Liberecký areál Vesec hostil první závod mistrovství České republiky v běhu na kolečkových lyžích – sprint volnou technikou. V mužském finále prvenství vybojoval suverénní Ondřej Černý. „Závod pro mě začal skvělou kvalifikací, síly jsem si při ní rozvrhl dobře, a i z výsledku jsem byl příjemně překvapený. Finále pak vyšlo z taktického hlediska přesně tak jak jsem chtěl, to znamená jet z druhého místa a poté zabrat ve finiši,“ byl spokojený se svým výkonem Černý. „Obecně obtížností je tento závod jeden z nejlehčích, nejen co se týče převýšení a délky tratě, ale i tím, že se po kvalifikaci jde rovnou do finále, což mi vyhovuje,“ popisoval. „Na zítra a pozítří už ty očekávání tak vysoké nejsou, ale dám do toho všechno a uvidíme,“ uzavřel Černý.

Stylem start-cíl si mezi ženami pro vítězství přijela Kateřina Janatová. „Kvalifikace se mi jela celkem dobře, možná ale před ní příště musím zkusit jiný protokol, abych ze sebe opravdu vydala sto procent,“ řekla Janatová. „Finále se mi jelo super. Zkusila jsem taktiku jet z prvního místa, což se mi osvědčilo. Snažila jsem se získat co největší náskok před sjezdem, protože jsem měla strach, že holky za mnou využijí vzduchové bubliny a v kopci pak nebudu mít šanci. Nakonec se mi povedlo malinko trhnout a uhájila jsem to až do cíle,“ popsala průběh finále.

Sprint volně sedl jako ulitý juniorské závodnici Barboře Antošové, která předvedla majstrštyk v podobě nejlepšího času v kvalifikaci i mezi ženami. „Před závodem jsem si věřila, protože mi tato trať celkem sedí. Při rozjetí mě trochu znervózněl pocit bolavých nohou, ale následně v kvalifikaci se mi jelo dobře. Dost mě potěšil nejlepší čas i mezi ženami, to jsem nečekala,“ překvapila sama sebe Antošová. „Ve finále jsem plánovala nastoupit až na stadionu, ale nakonec jsem začala už v kopci. Bylo to asi lehkou nervozitou,“ dodala.

V juniorech si prvenství nenechal uniknout Tomáš Lukeš. „S finále jsem spokojený, zejména vzhledem k taktickému pojetí. Čerpal jsem poznatky od mého dnes neméně úspěšného kolegy Adama Matouše,“ přiznal Lukeš. Do sobotního intervalového závodu je připraven a velmi se na něj těší. „Doufám, že se tzv. ''urvu že řetězu'',“ dodal Lukeš.

V sobotu je na programu závod na 15 kilometrů pro muže a juniory a 10 kilometrů pro ženy a juniorky volnou technikou s intervalovým startem. Dorostenecké kategorie mají úsek zkrácený.

 

Pátek 27.9.2017 – sprint volnou technikou

Kategorie muži (15 km)

1. Ondřej Černý (SNKV)

2. Adam Matouš (SKIJ)

3. Luděk Šeller (SCPL)

 

Kategorie ženy (10 km)

1. Kateřina Janatová (DULI)

2. Petra Nováková (SNKV)

3. Tereza Beranová (DULI)

 

Kategorie junioři (15 km)

1. Tomáš Lukeš (SKIJ)

2. Tomáš Mikyska (SPLE)

3. Michael Schütz (SKIJ)

 

Kategorie juniorky (10 km)

1. Barbora Antošová (JBCN)

2. Adéla Nováková (SCPL)

3. Barbora Havlíčková (DULI)

 

Kategorie starší dorostenci (10 km)

1. Piotr Sobiczewski (POL)

2. Luděk Abrahám (SPLE)

3. Ondřej Zuna (SCPL)

 

Kategorie starší dorostenky (7,5 km)

1. Marie Rysulová (SKIJ)

2. Anna Berezecka (POL)

3. Tereza Prokešová (DULI)

 

Kategorie mladší dorostenci (7,5 km)

1. Štěpán Zuna (SCPL)

2. Jiří Tuž (JBCN)

3. Vojtěch Decker (SCPL)

 

Kategorie mladší dorostenky (5 km)

1. Nela Půbalová (DULI)

2. Anna Bajzíková (SKVM)

3. Zuzanna Fujak (POL)Generální partner

  • cpp
  • cpp

Hlavní partner

Partneři