×
Sourozenci Novákovi vítězi individuálního závodu na MČR v běhu na kolečkových lyžích

Sourozenci Novákovi vítězi individuálního závodu na MČR v běhu na kolečkových lyžích

29.09.2018

V sobotu proběhl druhý závod Mistrovství České republiky v běhu na kolečkových lyžích v libereckém areálu Vesec. Stejně jako v pátečním sprintu opět potvrdil svou dominanci Michal Novák, který si nenechal uniknout další vítězství. Triumf pro Novákovi to byl rovnou dvojitý, mezi ženami nenašla konkurenci ani jeho sestra Petra Nováková.

Po úspěchu v úvodním svátečním prologu nenašel Michal Novák přemožitele ani v závodě na 15 kilometrů volnu technikou intervalově. „Po startu jsem se snažil soustředit hlavně na sebe a jet dobře technicky. Dost foukal vítr, ale dokázal jsem se s tím srovnat. Viděl jsem, že dojíždím Jonáše Bešťáka, který startoval přede mnou, a tak jsem se ho snažil dojet, což se mi podařilo. Chvíli jsme i spolupracovali. Bešti ale neměl tolik sil, tak jsem v tom nakonec zůstal sám. Ve finiši se mi podařilo i mírně zrychlit, za což jsem rád, že jsem se úplně neutavil,“ popisoval průběh závodu Novák.

Ženská kategorie absolvovala 10 kilometrů dlouhou trať. Zkušená závodnice Petra Nováková ukázala, že distance jí sedí a do cíle přijela s téměř třináctisekundovým náskokem. „Dnes to pro mě nebylo lehké, myslela jsem, že budu mít větší náskok. Člověk musel neustále pracovat, protože foukal silný protivítr. Ani jsem se neschovala v žádné skupince, celou trať jsem jela sama, nebyl prostor pro odpočinek. Byl to kvalitní závod a jsem ráda, že jsem musela makat od začátku do konce. Je dobré do zimy vědět, že to celkem jde a srovnání s holkami nějaké mám,“ řekla Nováková.

Mezi juniory zvítězili Tomáš Lukeš a Barbora Havlíčková. Dorostenecké kategorie jely úseky zkrácené. Ve starším dorostu zazářili Ondřej Mánek s Kateřinou Tůmovou a v mladším dorostu vybojovali prvenství Jakub Sládek a Iva Vránová.

V neděli bude MČR završeno již tradičním výjezdem na Ještěd. Závodníky čeká náročné, dvanáct kilometrů dlouhé stoupání klasickou technikou. Na start se v Janově Dole u Osečné postaví nejen hobby závodníci, ale také profesionální laufaři z různých koutů Evropy. Vítězství z minulého roku bude obhajovat Kateřina Smutná. Martin Jakš po olympijských hrách v Pchjongčchangu ukončil kariéru, můžeme tak očekávat zajímavý souboj mezi mladými závodníky.

 

Sobota 29.9.2017 – Individuální závod

Kategorie muži (15 km)

1. Michal Novák (SNKV)

2. Adam Fellner (FEJE)

3. Jakub Štvrtecký (SPLE)

 

Kategorie ženy (10 km)

1. Petra Nováková (SNKV)

2. Sandra Schützová (SKIJ)

3. Barbora Havlíčková (DULI)

 

Kategorie junioři (15 km)

1. Tomáš Lukeš (SKIJ)

2. Vladimír Kozlovský (FEJE)

3. Kim Žalčík (FEJE)

 

Kategorie juniorky (10 km)

1. Barbora Havlíčková (DULI)

2. Adéla Nováková (SKSV)

3. Zuzana Holíková (SKSK)

 

Kategorie starší dorostenci (10 km)

1. Ondřej Mánek (SKSV)

2. Jakub Strouhal (FEJE)

3. Martin Kočandrle (SCPL)

 

Kategorie starší dorostenky (7,5 km)

1. Kateřina Tůmová (SKIJ)

2. Jolanta Byrtus (SKIM)

3. Renata Trejbalová (SKIJ)

 

Kategorie mladší dorostenci (7,5 km)

1. Jakub Sládek (NMNM)

2. Daniel Oskar Hozák (SNKV)

3. Lukáš Kalivoda (SKSV)

 

Kategorie mladší dorostenky (5 km)

1. Iva Vránová (NMNM)

2. Tereza Prokešová (DULI)

3. Barbora Janíčková (NMNM)Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři