×
Šestý ročník závodu ČEZ City Cross Sprint se blíží. Kdo získá pod vysokými pecemi titul?

Šestý ročník závodu ČEZ City Cross Sprint se blíží. Kdo získá pod vysokými pecemi titul?

19.01.2018

Sobota 10. února 2018 bude po roce opět patřit neobvyklému závodu v běhu na lyžích mezi vysokými pecemi, který už se pomalu ale jistě stává milou tradicí v Ostravě. Ve zdejším areálu Dolní oblast Vítkovice se budou prohánět ti nejlepší čeští a zahraniční běžci na lyžích mezi obrovskými kovovými konstrukcemi. ČEZ City Cross Sprint 2018 má již pořadové číslo šest.

Akce odstartuje ve 14 hodin závodem dětí a ve 14:45 vypukne dechberoucí vzdušná show akrobatického letce Martina Šonky, který uchvátil diváky i při předešlém ročníku, o to více se těší znovu do Ostravy. Pilot světové série Red Bull Air Race, mistr Evropy a vicemistr světa v letecké akrobacii předvede nad hlavami diváků svou unikátní freestylovou show. Poté se již okruh okolo Auly Gong promění v 450 metrů dlouhý závodní okruh, kde se bude bojovat o cenná umístění ČEZ City Cross Sprintu 2018.

Diváci mohou fandit podél osvětlené trati nebo si užívat bohatého doprovodného programu v průběhu celého dne. Od rána bude připravena biatlonová střelnice pro děti, na programu bude i exhibice na slackline týmu Gibbon Slacklines, virtuální realita a chybět nebude ani ČEZ Energy Zóna a Běžkařské trenažery Nadace ČEZ, které budou jako každoročně pomáhat. Nadšenci se mohou těšit i na plejádu reprezentantů z dalších sportovních odvětví, kteří se představí v zábavné biatlonové exhibici. Svou účast přislíbili například Lukáš Bauer, Jan Kuf nebo David Svoboda a dále zástupci HC Baník, Arrows Baseball a Steelers Americký fotbal.

Vstup na akci je zdarma. V týdnu od 11. do 18. února se v rámci Týdne sportování v DOV se Skupinou ČEZ může veřejnost těšit na bezplatné běžkování spolu s půjčovnou vybavení, soutěžemi a mnoho dalšího.

Do závodu je stále šance se přihlásit, registrace závodníků je otevřena až do 8. února do 18 hodin! Podrobnosti o 6. ročníku ČEZ City Cross Sprint 2018 naleznete na www.citysprint.cz.Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři