×
Osmý ročník City Cross Sprintu je za dveřmi. Dolní Vítkovice ožijí během na lyžích už v sobotu 15. února

Osmý ročník City Cross Sprintu je za dveřmi. Dolní Vítkovice ožijí během na lyžích už v sobotu 15. února

11.02.2020

Dolní Vítkovice nejsou jen národní kulturní památkou. V sobotu 15. února se promění v závodní trať, na které mezi sebou poměří síly sprinteři na lyžích. Uskuteční se tady již osmý ročník populárního závodu ČEZ City Cross Sprint. Ve startovní listině nebude chybět ani bratr dvojnásobného olympijského vítěze Pettera Northuga, Even Northug. V Ostravě se představí také vítěz z roku 2017 Phillip Bellingham z Austrálie nebo Ital Emanuele Becchis, který bude obhajovat loňské stříbro. Stejně jako v předešlých letech bude připravený i bohatý doprovodný program a dokud počasí dovolí i následný Týden sportování.

V letošním roce se bude v Dolních Vítkovicích závodit na stejné trati jako loni. „Lehce bychom chtěli prodloužit zadní rovinku a postavit klopenou zatáčku, která zabezpečí větší diváckou atraktivitu, vše však záleží na tom, co nám dovolí počasí,“ uvedl Martin Kráčalík z pořadatelské agentury Seven Days Agency, který věří, že se i přes nepříznivé počasí podaří připravit kvalitní trať. „Situace není dobrá, vysoké teploty brání k zasněžování, my se ale nevzdáváme. S přípravou sněhu nám přislíbili pomoct také okolní areály v čele s lyžařským areálem Ski Bílá a společně pracujeme na několika variantách a společně uděláme maximum pro to, aby diváci opět viděli napínavé souboje v této unikátní lokalitě,“ vzkázal Kráčalík.

Závod je otevřený pro všechny milovníky bílé stopy, a tak si v půlce února mohou v Ostravě zazávodit desítky amatérských lyžařů a diváci se mohou opět těšit na výkony závodníků z České republiky, ale také Itálie, Norska, Francie, Slovenska a Polska.

Pořadatelé ČEZ City Cross Sprintu do poslední chvíle doufali také v akrobatickou show vítěze série mezinárodních závodů Red Bull Air Race Martina Šonky. Toho však na oblohu nepustí nečekaně dlouho trvající generální oprava jeho letounu. Diváci však o vzdušné představení nepřijdou a nad jejich hlavami se snesou parašutisti. Představí se Libor Jiroušek, člen Armádního sportovního oddílu Dukla parašutismu Prostějov se svým individuálním seskokem a COMPACT Skydive TEAM.

Diváci se pochopitelně nebudou bavit jen u závodní tratě. Kromě závodů totiž bude tradičně připravený i bohatý doprovodný program. Atraktivní podívanou slibuje exhibice nejznámějšího českého biketrialisty pod hlavičkou RedBull Petra Krause, trojnásobného mistra světa pověstného tím, že se vždycky snažil posouvat hranice svého sportu. V Brazílii jezdil po střechách mrakodrapů, v Turecku s divokými koňmi a v Guatemale sjížděl lávovou horu.

Chybět nebude ani laserová biatlonová střelnice, kterou si návštěvníci akce v předchozích dvou letech velice oblíbili a také exhibiční závod v biatlonu, při kterém mezi sebou poměří síly známé osobnosti. Malým návštěvníkům se pak v Dolních Vítkovicích bude věnovat Cirkus trochu jinak nebo CollieryCross Fit Ostrava s různými workshopy po celý den. Jak je již zvykem, tak na ČEZ City Cross Sprintu se bude pomáhat tam, kde je potřeba, a to díky Nadaci ČEZ a ČEZ Energy Zóně, která bude skrze běžkařský trenažer měnit body na peníze a předá jej na konci dne vybranému subjektu. Akce vyvrcholí after party, a sice koncertem kapely Monkey Business v klubu Brick House.

„Držím palce organizátorům, aby se prestižní běžkařský závod podařilo zdárně uskutečnit. A to nejen k jejich spokojenosti, ale i ke spokojenosti sportovních fanoušků a špičkových sportovců, kteří k nám mají naplánovanou cestu. Počasí milovníkům zimních sportů tuto sezónu opravdu nepřeje. O to víc stojí za uznání odhodlanost a energie, s jakou se letošní ročník připravuje. Věřím, že vše nakonec klapne a Dolní Vítkovice zažijí další z řady úžasných akcí, které zvyšují prestiž našeho regionu,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Podobně mluví také ostravský primátor Tomáš Macura. „Industriální prostředí v Dolní oblasti Vítkovice se v průběhu roku přizpůsobuje potřebám jednotlivých akcí. Sníh je ale potřeba k jediné události, a tou je lyžařský závod City Cross Sprint. Věřím, že se organizátorům i v letošním nezvykle teplém roce podaří připravit takové podmínky, aby si závodění užili nejen lyžaři, ale také návštěvníci této akce. A ta samozřejmě není jen o běžkách - oceňuji pestrý program s exhibicemi a autogramiádami i možnost vyzkoušet si biatlonovou střelbu.“

V předešlých letech se stalo tradicí, že po skončení ČEZ City Cross Sprint je závodní trať zdarma přístupná široké veřejnosti. Nejinak tomu bude i letos, pokud příroda dovolí. V rámci Týdne sportování si zájemci mohou změřit čas v běhu soupaž na sto metrů, zapůjčit a zarezervovat si lyžařskou výbavu na webových stránkách www.citysprint.cz a chybět nebude ani biatlonová střelnice.

Vstup na akci ČEZ City Cross Sprint 2020 je zdarma.

Časový harmonogram závodů

11:00 hodin: zahajuje provoz biatlonová střelnice a sportovní workshopy
13:20 hodin: závod dětí
14:25 hodin: vyhlášení výsledků závodu dětí
15:00 hodin: parašutistická exibice
15:10 hodin: kvalifikace – dorost + muži/ženy
16:45 hodin: biatlonová exhibice
17:50 hodin: finále závodu dorostu
18:10 hodin: finále závodu mužů/žen
18:25 hodin: vyhlášení výsledků

Více informací o akci na www.citysprint.cz.Generální partner

  • cpp
  • cpp

Hlavní partner

Partneři