×
O víkendu se v Jilemnici uskuteční Skijácký trojboj

O víkendu se v Jilemnici uskuteční Skijácký trojboj

14.06.2019

První závod na kolečkových lyžích v této sezoně se uskuteční již tento víkend! Na druhý ročník Skijáckého trojboje se sjedou závodníci v kategoriích od mladších dorostenců až po mazáky z reprezentace. O nejvyšší stupně se bude bojovat ve sportovním areálu Hraběnka v Jilemnici.

V sobotu dopoledne závodníky čeká přespolní běh, zatímco odpoledne budou na základě výsledků rozřazeni do jednotlivých rozjížděk Norského sprintu klasicky. Trojici disciplín zakončí v neděli závod s intervalovým startem volně v rozpětí od 5 do 12,5 kilometru. „Z výsledků nelze zatím vyvozovat jakékoliv závěry. Primárně jde o to, aby se závodilo v průběhu celého roku. V přípravném období samozřejmě ne tak intenzivně, jako v průběhu zimy, ale tak aby se nevypadlo ze závodního rytmu,“ vysvětlil trenér ženské reprezentace Jan Franc.

Celkovými vítězi prvního ročníku se stali Michal Novák a Kateřina Janatová. Obhájit titul se letos nepodaří Michalovi Novákovi, který se závodů nezúčastní z důvodu nemoci. „Onemocněl jsem, a dokonce musel nasadit i antibiotika. Po dvou týdnech nakonec léčba zabrala,“ řekl Novák. Vítěze letošního ročníku si netroufá tipovat. „Nemám moc tušení, kdo by mohl být letos nejlepší. Tyto závody jsou dost specifické, zvlášť takhle na začátku nové sezony,“ dodal.

Závody na lyžích tolik nechyběly Kateřině Janatové. „Na závody se těším, ale nic od sebe nečekám. Jdu to z tréninku a je teprve začátek přípravného období. Ale je jasné, že by mě potěšilo mít dobré výsledky, uvidíme,“ uvedla Janatová.Generální partner

  • cpp
  • cpp

Hlavní partner

Partneři