×
O víkendu se uskuteční Pohár Vysočina Areny v běhu na kolečkových lyžích

O víkendu se uskuteční Pohár Vysočina Areny v běhu na kolečkových lyžích

30.08.2019

Nové Město na Moravě hostí již tento víkend 31.8. – 1.9.2019 Pohár Vysočina Areny v běhu na kolečkových lyžích. Každým rokem se touto dobou koná Pohár Centrálního Krušnohoří ve Sparkassen-Skiareně na Fichtelbergu, tentokrát však bylo dějiště z důvodu opravy místní kolečkové dráhy přesunuto právě do areálu Vysočina Areny. Sportovci tak nepřijdou o příležitost si v létě zazávodit, změřit síly a předvést svou aktuální formu.

V průběhu dvou dnů se uskuteční celkem tři závody, jichž se zúčastní kategorie od mladšího dorostu až po dospělé. Na úvod se v sobotu dopoledne sportovci postaví na start prologu volnou technikou, zatímco odpoledne pro změnu porovnají síly v běžeckém krosu. Stíhací závod volnou technikou pojedou pouze kategorie mladšího dorostu a straších dorostenek, zatímco starší dorostenci a kategorie juniorů jej absolvují klasicky.

Celkové vítězství se letos pokusí obhájit Michal Novák a Barbora Havlíčková. V loňském roce Novák předvedl suverénní výkony a dosáhl na prvenství ve všech disciplínách. Do Vysočina Areny dorazí jen několik dnů po závodech Toppidrettsveka, kterých se zúčastnil jako jediný z Čechů. „Po závodech jsme udělali v Norsku ještě nějaký trénink a vlastně kromě cestování jsem byl stále v režimu. Únava na mě postupně dolehla,“ přiznal Novák. „Aktuálně jsem tak unavený, že o závodech nechci vůbec přemýšlet. Budu se ale snažit mít při nich zábavu a uvidím, co předvedu,“ dodal.

Sobota 31.8.2019

Dopoledne: prolog volnou technikou (2,5 – 3,75 km)

Odpoledne: běh (3 – 6 km)

Neděle 1.9.2019

Stíhací závod volně (mladší dorostenci a starší dorostenky 5 – 7,5 km)

Stíhací závod klasicky (starší dorostenci, junioři, dospělí 10 – 15 km)



Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři