×
Nejdelší závod na běžkách v Čechách Krkonošská 70 oslaví v sobotu šedesáté narozeniny.

Nejdelší závod na běžkách v Čechách Krkonošská 70 oslaví v sobotu šedesáté narozeniny.

26.02.2015

Jeden z nejstarších závodů v Evropě s názvem Krkonošská 70 Kooperativy, odstartuje svůj jubilejní šedesátý ročník poslední únorový den opět ve Špindlerově Mlýně v areálu Svatý Petr. Počtvrté v historii bude součástí seriálu závodů v běhu na lyžích pro veřejnost, Stopa pro život. Kouzlo závodu není pouze v úžasné historii, ale také v krásné a zároveň těžké trati vedoucí po hřebenech Krkonoš.

Na závod se můžete přihlásit jako vždy v pětičlenných hlídkách a už počtvrté v řadě i jako jednotlivci. Připravené jsou trasy 25, 50 a 70 km, takže si vybere opravdu každý. A co vás na Krkonošské 70 čeká? Především se můžete těšit na zážitek z nejstaršího hřebenového závodu v Krkonoších! Na K70 se již šedesát let schází sportovci, aby změřili své síly nejen s nástrahami Krkonoš a jejich nevyzpytatelným počasím, ale především sami se sebou. Spolu s tím si zúčastněné hlídky prověří i sílu a týmového ducha, který je v pěti členné skupině základním stavebním kamenem. Každý rok se Krkonošské 70 účastní okolo tisíce závodníků. Někteří pojmou akci jako závod, jiní jako turistický pochod s pohodovým tempem a ochutnávku dobrot nachystaných na občerstvovacích stanicích. Rozdíl mezi nejrychlejším a nejpomalejším týmem činí někdy i pět hodin, záleží jen na vás, jaké tempo si vyberete. 

Na 70 km trať se vydávají pouze pětičlenné mužské (nebo smíšené) hlídky, a to s ohledem na bezpečnost účastníků. 50 km s 25 km trať si mohou vyzkoušet vedle hlídek i jednotlivci. Trať se každým rokem pečlivě značí a nebezpečné či nepřehledné úseky dozorují pořadatelé. Běžkaři projíždějí třemi velkými ski areály a to Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou a Černá hora. V letošním roce se chystá i novinka - závod na sněžných kolech. Jste-li majitelem "snowbiku", tak hurá na start.

Přihlášení je možné ještě na místě, v pátek od 14:00 do 21:00 nebo v sobotu ráno od 6:00 do 7:30.

V perfektním zázemí závodu bude k dispozici DEPO Kooperativy s Bezpečnou zónou k úschovně lyží, příjemně vytopenými převlékárnami a mazárnou. Zdarma můžete využít Ski servis České spořitelny, za poplatek profi mázu v XC Free Style parku Lukáše Bauera. Po celodenním závodění nebo rodinném výletu přijde určitě vhod velký vytápěný stan s výborným cateringem.

 Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři