×
Na Světovém poháru v NMNM se představí celkem 22 českých běžců na lyžích

Na Světovém poháru v NMNM se představí celkem 22 českých běžců na lyžích

14.01.2020

Nové Město na Moravě bude již tento víkend dějištěm další zastávky Světového poháru. Mezinárodní špička ve Vysočina Areně poměří síly ve dvou distančních závodech. Český tým pro domácí podnik nejprestižnějšího lyžařského seriálu tvoří celkem 22 jmen. Jsou mezi nimi reprezentační stálice i mladé naděje, které si před vlastními fanoušky odbydou „svěťákovou“ premiéru.

Na domácím vrcholu sezony, kterým je Světový pohár v Novém Městě na Moravě, nebudou chybět ani největší české naděje Kateřina Razýmová a Petra Nováková. Po zdravotních problémech, kvůli kterým sportovkyně musely odstoupit z Tour de Ski, jsou obě zpět v plném tréninku.

Kateřina Razýmová v rámci tréninku absolvovala kontrolní závod v rámci Českého poháru ve Vrchlabí a poslední dny před Světovým pohárem se připravuje v Krkonoších na Horních Mísečkách. Petra Nováková ladila formu v domácím prostředí Krušných hor na Božím Daru a necelý týden před Světovým pohárem se přesunula do samotného dějiště.

Vedle nich by se měly ve Vysočina Areně představit kompletní reprezentační týmy žen i mužů. Otazník stále visí pouze nad účastí Michala Nováka, který teprve o víkendu dobral antibiotika. Zda se česká mužská jednička na startu závodů v Novém Městě na Moravě objeví, se rozhodne ve čtvrtek na základě domluvy s reprezentačním trenérem Vasilem Husákem a týmovým lékařem.

Kromě zkušených členů reprezentace se v Novém Městě na Moravě představí i řada mladých závodníků, u kterých půjde vůbec o první start ve Světovém poháru. Se světovou špičkou budou bojovat o co nejlepší umístění a premiérové body Barbora Havlíčková, Tomáš Dufek, Tomáš Lukeš, Kim Žalčík, Vladimír Kozlovský a Tomáš Kalivoda.

 

Světový pohár v Novém Městě na Moravě (18. – 19.1.2020)

Program:

Sobota (18.1.2020) – 10/15 kilometrů volně

Neděle (19.1.2020) – stíhací závod 10/15 kilometrů klasicky

Nominace ženy:

Kateřina Razýmová, Petra Nováková, Kateřina Janatová, Petra Hynčicová, Sandra Schützová, Tereza Beranová, Zuzana Holíková, Anna Sixtová, Klára Moravcová, Barbora Havlíčková

Nominace muži:

Michal Novák, Petr Knop, Adam Fellner, Tomáš Kalivoda, Luděk Šeller, Jan Pechoušek, Vladimír Kozlovský, Kim Žalčík, Miroslav Rypl, Jonáš Bešťák, Tomáš Lukeš, Tomáš DufekGenerální partner

  • cpp
  • cpp

Hlavní partner

Partneři